1130

Нардеп Мусій запідозрив уряд в “пропаганді гомосексуалізму”, Гройсман сказав, що йому це “неприємно слухати”


Позафракційний народний депутат України, колишній міністр охорони здоров’я Олег Мусій звернувся до прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана з проханням пояснити, чи є практикою діяльності уряду “популяризація гомосексуалізму в дитячому віці і розтління малолітніх”

Нардеп Мусій запідозрив уряд в “пропаганді гомосексуалізму”, Гройсман сказав, що йому це “неприємно слухати”

Про це Мусій заявив 20 квітня під час "Години запитань до уряду", яка проводиться щоп'ятниці у Верховній Раді.

Далі приводимо повну розшифровку його виступу.

Олег Мусій: “Доброго дня! Шановний Володимире Борисовичу, останніми тижнями, особливо після мого виступу з парламентської трибуни, надзвичайний суспільний негативний ажіотаж викликало розповсюдження в наших школах книжки "Про все" так званої, "про це". В мене конкретне запитання. Скажіть, будь ласка, чи має до розповсюдження цієї книги Міністерство освіти? І чи популяризація гомосексуалізму в дитячому віці і розтління малолітніх є практикою діяльності уряду? Думаю, що ні. То чому з'являються такі книги з рекомендаціями, що це підручник для дітей молодшого шкільного віку? Там написано, на цій книзі, прямо, що це підручник. Там написано, що це для молодшого шкільного віку вона призначена. Ліквідували комісію суспільної моралі. Напевно, добре. Передали цю функцію Міністерству культури. То, напевно, Міністерство культури мало би дивитися за тим, що у нас для кого видається, бо, якщо для дорослих, це добре…”

На це Володимир Гройсман відповів: “Дякую, пане Олег. Ви говорите такі речі, що мені аж неприємно їх слухати. Це не є ніякою політикою уряду, про що ви говорите. Навіть не говоріть про це. Я думаю, що це не наше рішення. Я думаю, що міністр освіти, один із найкращих наших міністрів в уряді, Лілія Гриневич, зараз вас проінформує про реальний стан справ”.

Далі слово взяла міністр освіти Лілія Гриневич.

“Шановний пане Олеже, Міністерство освіти і науки немає жодного відношення до цієї книжки. До речі, ця книжка вже вдруге перевидається в Україні.

Вперше її видали в 2008 році. І у нас на ринку є дуже багато різних книжок. Міністерство освіти і науки не займається контролем всієї дитячої літератури. Ми проводимо експертизу тільки тих методичних посібників і підручників, які йдуть в школи. Там немає в цій книжці, ми спеціально дістали цю книжку, і нам журналісти принесли, там немає написано, що вона рекомендована Міністерством освіти. Це не відповідає дійсності. Тому ті, хто створив цю книжку, її переклав, тому що це є іноземне видання, перекладене на українську мову, ті, хто це зробили, несуть відповідальність за цю книжку. І нам треба застерегти батьків лише з свого боку тут поінформуванням, що вони повинні дивитися, що вони дають читати дітям. Міністерство освіти працює з тими посібниками і підручниками, які йдуть в школу. Ця книжка ніколи не була рекомендована Міністерством освіти і науки. (Шум у залі)”, - йдеться у стенограмі виступу Гриневич в парламенті.

 

 

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти