2032

У Раді відповіли на петицію про «припинення пропаганди гомосексуалізму»


7 комітетів Верховної Ради України відповіли на електронну петицію про «припинення пропаганди гомосексуалізму та захист традиційних сімейних цінностей»

У Раді відповіли на петицію про «припинення пропаганди гомосексуалізму»

Про це повідомляє портал електронних петицій на сайті Ради.

Відповідь на електронну петицію надали 7 комітетів Верховної Ради.

Голова Комітету ВРУ з прав людини, нацменшин і міжнаціональних відносин Григорій Немиря “заспокоїв” автора гомофобної петиції, що у звіті про виконання Плану дій з реалізації Нацстратегії з прав людини на 2017 рік щодо пункту, яким передбачено подання на розгляд Кабміну законопроекту про легалізацію цивільного партнерства, зокрема і для одностатевих пар, зазначено: “Виконання не можливе”. Немиря звертає увагу, що це обґрунтовано “великою кількістю звернень до Мін’юсту” з боку місцевих, обласних органів влади і релігійних організацій.

Також у своїй відповіді Немиря вказав, що бачить завданням комітету і громадян побудову толерантного, демократичного і європейського суспільства.

В свою чергу Комітет з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту і туризму, який очолює Артур Палатний, підтримав електронну петицію, направивши на ім’я міністра соцполітики Андрія Реви лист з проханням “дати доручення щодо розробки законопроектів, про які йде мова у петиції”.

Комітет з питань культури і духовності, який очолює Микола Княжицький надав нейтральну відповідь на петицію, не підтримавши, але й не засудивши її зміст. Княжицький написав, що чинне законодавство вже містить всі передумови протидії так званій “пропаганді гомосексуалізму”. Він також зазначив, що відповідно до статті 39 Конституції громадяни України мають право вільно збиратися, проводити мітинги і демонстрації, натякнувши на те, що ЛГБТ-спільнота має право на проведення Маршів рівності, а їх заборона є неконституційною.

Комітет з питань охорони здоров’я, який очолює Ольга Богомолець, розглянув лише ті пункти петиції, які стосуються донорства та направив її текст в.о. міністру охорони здоров’я для надання відповіді МОЗ щодо зазначених вимог автора гомофобного звернення.

Комітет з питань свободи слова та інформаційної політики, який очолює Вікторія Сюмар, повідомив автору електронної петиції, що питання, які він піднімає у ній стосуються Комітету з прав людини, тому не став відповідати на неї по суті.

Заступник глави Комітету з питань євроінтеграції Марія Іонова не стала давати розлогої відповіді на гомофобне звернення, коротко відписавши, що “членів Комітету ознайомлено з текстом петиції”.

Перший заступник глави Комітету з питань науки і освіти Олександр Співаковський повідомив, що “петиція буде врахована Комітетом у його законотворчій діяльності і направлена для вжиття заходів віце-прем’єр-міністру Кириленку”.

В кінці березня Адміністрація президента України видалила з офіційної сторінки глави держави петицію, в якій її автор вимагав заборонити «пропаганду гомосексуалізму».

Офіс Уповноваженого Верховної Ради України просив органи влади, на сайтах яких розміщуються електронні петиції, перевіряти їхній зміст на відповідність вимогам антидискримінаційного законодавства.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти