235

Індекс корпоративної рівності 2017: Оголошено список найпрогресивніших компаній


Корпоративний шлях до рівності лише починається

Індекс корпоративної рівності 2017: Оголошено список найпрогресивніших компаній

«Індекс корпоративної рівності» має на меті дослідити та визначити заборону дискримінації за ознаками статі, інвалідності, сексуальної орієнтації і ґендерної ідентичності у бізнес-середовищі. Цього року nоп-10 рейтингу очолили наступні компанії: GFK в Україні, 1+1 media, TemplateMonster, Ашан Рітейл Україна, Данон в Україні, GresTodorchyk PR, Британська Рада Україна, LUSH Україна, Gres Todorchuk PR, Shell в Україні.

Кожна компанія оцінювалася за 30-ма критеріями і максимально могла набрати 100 балів. За словами керівника українського «Індексу корпоративної рівності», виконавчого директора громадської організації «Точка опори» Тимура Левчука, цьогоріч 76 компаній приєдналися до рейтингу. Він додав, що за 2017 рік команда проекту охопила понад 450 HR-керівників та власників бізнесу.

Ми опублікували в Індексі не всі компанії, а тільки ті, які цього хотіли. Більшість компаній робила дослідження для себе. Вони попросили провести для них тренінги, адже їхній шлях до рівності лише починається. Я впевнений, що в наступному рейтингу вони всі будуть в Індексі», – розповів Тимур Левчук.

 

У 2017 році команда проекту залучила до ініціативи 630 HR-менеджерів, працівників компаній, юристів. Аудиторія проекту склала понад 100 тисяч осіб. Більше 450 HR-менеджерів пройшли тренінги із впровадження політики рівності на робочому місці. Уперше було здійснено перевірку результатів, отриманих шляхом опитування – аудит компаній, що включав в себе обговорення результаті з HR-ром, підтвердження даних документально, а також фізична перевірка офісу на доступність для маломобільних груп. Такі компанії, як «Ашан», LUSH, Danon, Ernst&Young та British Council пройшли перевірку за трьома блоками опитувальника. Аудит проводився у тісній кооперації з партнерами проекту – Національною асамблеєю людей з інвалідністю та громадською організацією «Без кордонів».

«Український індекс корпоративної рівності* для мене є індикатором розвитку людино-орієнтованого підходу до організації роботи в Україні. Підходу нового, складного та незрозумілого для багатьох компаній, але дуже потрібного для працівників, аби почувати себе на роботі захищеними та оціненими. Підходу, який вже давно став обов’язковою частиною корпоративної культури у розвинених країнах», — підкреслила Ірина Федорович, співкоординаторка Коаліції з протидії дискримінації в Україні, директорка ГО Центр «Соціальна Дія».

*Український індекс корпоративної рівності – це перше національне дослідження корпоративних політики, правил та практик українського бізнесу щодо заборони дискримінації на робочому місці та підтримки рівності та розмаїття. Проект став можливим за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Скачати публікацію.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти