843

Письменниця Любов Голота закрила свою авторську програму на радіо «Культура» через висвітлення теми ЛГБТ


Про своє невдоволення змінами на радіо Любов Голота написала у себе на сторінці у Facebook. Генеральний продюсер «Українського радіо» Дмитро Хоркін, продюсерка радіо «Культура» Ірина Славінська та журналіст Андрій Любич прокоментували її критичні зауваження

Письменниця Любов Голота закрила свою авторську програму на радіо «Культура» через висвітлення теми ЛГБТ

Про це повідомляє "Детектор медіа".

«Всім, хто слухав мою авторську програму "Срібна пора": сьогодні була моя остання передача на радіо Культура. Ну не лежить моє серце до "лайфхаків" про українську мову,лекторських бубонінь начебто про нашу історію, ранкової кави з, прости Господи, лгбтешниками,які переконані що, прогулявшись по Володимирській з півнячим пір'ям в гузні під охороною поліції,зазвучать як Чайковський чи писатимуть,як Оскар Уайльд», – написала вона.

Пані Голота висловила зауваження щодо ранкової програми, де «лгбтешники ще й Біблію на свою користь в ранковому прямому ефірі тлумачили на свій захист».

«Не воїнське побратимство,не хліборобство,не наука та традиційна культура, а "те,що зі споду" навіюється на людські мізки, вкидається в ефір, – як дріжджі в брудні парківські громадські вбиральні совкового зразка», – зазначила вона.

Ірина Славінська подякувала Любові Голоті за відгук і відвертість. «Ведучий програми припустився окремих висловлювань, що не є коректними та не віддзеркалюють позиції радіо Культура. Ефір не був підготовлений належним чином. Будемо працювати та виправлятися на краще разом», – написала вона під постом письменниці. І додала сайту «Суспільне. Детектор медіа», що її коментар не стосується вибору теми ефіру ведучим, а саме окремих вжитих ведучим формулювань.

«Письменниця Любов Голота – не є працівницею Українського радіо. Вона була авторкою однієї з передач із серії "Радіоколумністи", де відомі українські письменники, артисти ведуть свої 20-тихвилинні радіоблоги. Вважаю тон і рівень культури у висловлюванні щодо журналістів радіо та мене зокрема неприпустимим. Але мене це не цікавить. Любов Голоту обурила передача журналіста Андрія Любича про відомих митців-гомосексуалів. У передачі було 3 героїв, які аналізували біографії таких митців. Програма була у прямому ефірі і будь-хто міг висловити свої за і проти, що і робили слухачі», – пояснив у коментарі сайту «Суспільне. Детектор медіа» Дмитро Хоркін.

Ведучий Андій Любич також відповів на критику Любови Голоти. Він публічно визнав, що ефір, на який натякає письменниця, не вказуючи конкретно ні назви програми, ні ведучого, ні час, «вийшов відверто провальним». «Це я в повній мірі визнаю і повторно приношу свої вибачення колегам і слухачам! Також мені неймовірно прикро, що саме мій ефір став остаточним приводом для подібного кроку з Вашого боку», – попросив вибачення ведучий.

Він пояснив, що у даній ситуації стався конфлікт поколінь. «Повірте, я повністю розумію Вашу точку зору, але підтримати її аж ніяк не можу! Річ у тому, що для мене Україна – це не згадані Вами в пості хліборобство й традіційна культура!! Невже програми на Суспільному мають бути лише про «калинову» й маки? А уявіть, що згадані сьогодні зранку питання гомосексуальності торкнулися Ваших друзів (знаю, що для Вас це образливо, але просто беземоційно уявіть!)! Невже б це не викликало у Вас бажання зрозуміти, повірити в щирість цих людей? Невже б Ви продовжували підтримувати тисячорічну «православну» традицію спалювати «содомитів»?? Це проблемна, міцна, потужна тема для роздумів мого(!) покоління!», – Андій Любич звернувся до письменниці під її постом у соцмережі.

 

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти