680

У Петербурзі намагалися викрасти гея, який втік з Чечні


У Санкт-Петербурзі відбулася спроба викрадення 20-річного жителя села Чечен-алу Чеченської республіки Росії Зелімхана Ахмадова

У Петербурзі намагалися викрасти гея, який втік з Чечні

Як повідомляє “Новая газета”, причина полювання за молодою людиною - підозра в гомосексуальній орієнтації, через що він був оголошений у Чечні у федеральний розшук.

За даними видання, Зелімхан вийшов з багатоквартирного будинку, щоб витримати сміття, на нього напали 4 людини. Між собою викрадачі говорили чеченською мовою. Як мінімум у одного з них було з собою службове посвідчення працівника правоохоронних органів.

Вони заштовхнули юнака в чорний БМВ і відвезли в хостел на вулиці Мохова, де Зелімхана чекав його батько. За даними «Новой газеты», сім'я Зелімхана Ахмадова - поважна і впливова, його батько та дядько займаються автомобільним бізнесом у Тольятті, Самарі та Чечні, вони почали ще в 90-ті роки спільно з Борисом Березовським на «Логовазі».

Друг Зелімхана оперативно проінформував про події співробітників Російської ЛГБТ-мережі, за допомогою якої Зелімхан звернувся весною цього року. Правозахисники та адвокат організації швидко приїхали на місце події, знайшли і опитали свідків і звернулися до відділу поліції.

Спроба викрадення зірвалася: Зелімхан і його батько вже через кілька годин були доставлені у відділок для дачі пояснення, інших чотирьох викрадачів затримати не вдалося, але особа принаймні одного з них встановлена.

За даними газети "Коммерсант", Зелімхан Ахмадов був змушений терміново виїхати за кордон.

У квітні 2017 року "Новая газета" опублікувала статтю "Вбивство честі" – журналістське розслідування про масове організоване переслідуванні ґеїв в Чечні.

Влада Чечні заперечує звинувачення, а також заявляє, що ґеїв у Чечні просто взагалі не існує. Міжнародні правозахисні організації і країни Заходу закликають розслідувати повідомлення про тортури і вбивства гомосексуалів у Чечні.

У січні стало відомо про смерть співака Зелімхана Бакаєва, якого в серпні минулого року з Москви виманили в Чечню, викрали і тримали кілька місяців в одній з секретних в'язниць в Грозному. Пізніше стало відомо про те, що Бакаєв мертвий.

 

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти