583

У Сумах депутатка вимагає захистити сумчан від геїв


На сесію Сумської міської ради депутатка від ВО “Свобода” Юлія Левченко винесла проект рішення «Про звернення Сумської міської ради до Президента України, Кабміну і міністрів, Верховної Ради України і нардепів, Ради національної безпеки і оборони щодо захисту інституції сім’ї в Україні».

У Сумах депутатка вимагає захистити сумчан від геїв

У проекті рішення Юлія пропонує вилучити словосполучення “сексуальна орієнтація” та “гендерна ідентичність” із законів і законопроектів України, не допустити одностатеві шлюби, заборонити марші рівності та прайди. І врешті – створити Міністерство у справах сім’ї. Про це пише гмпа2зймц0-                             65апч  пе45п4рн4р4ннвім78ііааааакй1 ррн4хк5969949у9ак5евуч8свуч9

Чому цей проект рішення є маніпулятивним і порушує права людей ми запитали у експертів і експерток з різних куточків України.

Подібне звернення з боку органів місцевої влади має всі ознаки дискримінації. Більше того, воно є неконституційним, адже в Конституції чітко визначена недопустимість дискримінації людей за будь-якими ознаками, – говорить Марія Гур’єва, речниця Amnesty International в Україні.

Також у проекті рішень є термін “особи з розладами статевої поведінки”. Варто зазначити, що гомосексуальність вилучено з Міжнародного класифікатору хвороб, тож це лише суб’єктивне твердження. До слова, якщо в Україні з’явиться інститут реєстрованого партнерства, то це ніяк не вплине на інститут сім’ї. Сімейний кодекс залишиться таким, як був. Одностатеві пари, як і різностатеві, зможуть зареєструвати стосунки та будуть прозорими перед державою. Вони матимуть право не свідчити проти партнера або отримають доступ до реанімації, якщо там перебуватиме їх партнер, – говорить Владислав Петров, координатор проекту із захисту прав представників ЛГБТКІ-спільноти Української Гельсінської спілки з прав людини.

Це не перше звернення депутатів у Сумах, яке спрямоване проти ЛГБТ. У квітні вони просили Кабмін та Верховну Раду захистити “традиційні сімейні цінності” в Україні та вилучити з Трудового кодексу та інших документів чи проектів законів будь-яке згадування про “сексуальну орієнтацію” та “ґендерну ідентичність”.

Більше того, Суми – не єдине місто в Україні, де депутати подають звернення щодо захисту містян від ЛГБТ+ спільноти. Наприклад, полтавська міськрада просить заборонити “гей-паради”, Івано-Франківська міськрада вимагає заборонити Прайди та вилучити “сексуальну орієнтацію”, а Чернівецькі депутати попросили парламентарів заборонити “девіантну поведінку”. І якщо порівняти проекти рішень Сум, Івано-Франківська або Полтави, то вони майже однакові. Принаймні, вимоги у них написані “під копірку”.

 

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти