851

У шотландських школах вперше в світі введуть уроки про ЛГБТІ


В уряді Шотландії заявили, що школи країни повинні ухвалити інклюзивну навчальну програму, яка матиме на меті боротьбу з гомофобією, біфобією і трансфобією та популяризувати історію руху

У шотландських школах вперше в світі введуть уроки про ЛГБТІ

 "Шотландія стане першою країною в світі, яка матиме інклюзивне навчання про ЛГБТІ, яке стане частиною навчальних планів", - йдеться у заяві уряду. Про це повідомляє The Guardian.

У свою чергу, активісти, які виступали за введення цих уроків у шкільну програму, заявили, що це рішення уряду надсилає "потужний і чіткий сигнал", що у Шотландії цінують школярів, які відносять себе до ЛГБТІ-спільноти.

"Шотландія вже вважається однією з найпрогресивніших країн у Європі в тому, що стосується рівноправності ЛГБТІ. Я радий повідомити, що ми станемо першою країною у світі, яка включила інклюзивну ЛГБТІ-освіту в навчальну програму", - зазначив Джон Суїнні, заступник прем'єр-міністра Шотландії.

Шотландія декриміналізувала гомосексуалізм у 1980 році - через 13 років після Англії та Уельсу. Крім того, шотландські школи можуть вводити подібні зміни, бо працюють за окремою навчальною програмою попри те, що країна є частиною Сполученого Королівства. 

Нагадаємо, що раніше в Україні провели "Національне дослідження шкільного середовища щодо ЛГБТІ-учнів", згідно з яким понад 80% учнів стикалися з утисками через сексуальну орієнтацію та гендерну ідентичність. 

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти