1393

Freedom House: під загрозою знаходяться антикорупціонери та ЛГБТ-активісти


Цього року, Україна отримала статус "частково вільної" країни

Freedom House: під загрозою знаходяться антикорупціонери та ЛГБТ-активісти

Сьогодні під заголовком "Відступ демократії" було опубліковано щорічний звіт "Freedom in the World 2019", український переклад якого є у вільному доступі по частинам, які стосуються материкової України та окремо Криму.

Стосовно ЛГБТ в звіті згадано наступне: 

В розділі про те, чи мають різні категорії населення (включно з представниками етнічних, релігійних, ґендерних груп, ЛГБТ-спільноти та інших груп) повні політичні права та виборчі можливості, вказано на те, що:

"Суспільна дискримінація щодо ЛГБТ- (лесбійок, геїв, бісексуальних та трансгендерних) осіб впливає на їх здатність брати учать у політичному та виборчому процесах"

Freedom House вказує не те, що погрози та насилля з боку недержавних акторів регулярно перешкоджають певним групам проводити заходи, особливо такі, що спрямовані на захист прав жінок та ЛГБТ-осіб.

У 2018 році ряд масштабних зібрань та подій, присвячених правам ЛГБТ, пройшли у Києві, Одесі та Кривому Розі без серйозних проявів насилля через значний тиск з боку міжнародної спільноти на уряд щодо їх дозволу. Однак набагато більше подій було скасовано чи перервано через погрози або насилля. 

У травні масштабну ЛГБТ-подію було скасовано перед відкриттям після того, як підбурювачі з боку ультраправих прибули на місце та погрожували нападами на учасників, у той час як поліція залишалась бездіяльною. У листопаді, ультраправі бойовики з димовими шашками та перцевими балончиками напали на учасників маршу за права трансгендерних людей. Крім того, надходилаінформація про те, що контр-протестувальники, ніби за допомогою представників поліції, виривали феміністичні банери, які несли учасники маршу в Києві у Міжнародний жіночий день.

Поліція неодноразово стверджувала, що не в змозі гарантувати безпеку на таких подіях, незважаючи на достатній для підготовки час.

На думку дослідників, насилля проти громадських активістів зросло у 2018 році, й більше ніж 50 нападів на активістів та правозахисників було зафіксовано протягом перших дев’яти місяців року. Під загрозою знаходяться, зокрема, активісти по боротьбі з корупцією та захисники прав ЛГБТ-людей.

Організація вказує на те, що законодавство, політики та практики не гарантують рівне ставлення до різних верств населення.

Закон 2012-го року запропонував невичерпний список підстав, згідно з якими забороняється дискримінація. Гендерна дискримінація чітко забороняється конституцією. Однак такий захист впроваджується недостатньо послідовно, і ромська меншина та ЛГБТ-особи на практиці мають справу з потужною дискримінацією. Роми та ЛГБТ-особи і групи загалом користуються захистом поліції чи судової системи від спрямованих на них атак тільки за умови сильного тиску з боку громадського суспільства. Правозахисні групи надавали інформацію про відкриту дискримінацію з боку роботодавців за гендерними та віковими ознаками.

 

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти