1101

У Дніпрі поліція прийшла з гомофобним рейдом до гей-клубу


У Дніпрі поліцейські здійснили гомофобний рейд на місцевий гей-клуб, під час якого знущались над відвідувачами закладу

У Дніпрі поліція прийшла з гомофобним рейдом до гей-клубу

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомили правозахисники ЛГБТ-центру "Наш світ" із посиланням на власника закладу.

Вночі з 19 на 20 квітня, як розповів власник закладу, у клуб увірвалося декілька десятків працівників поліції.

"Поклали усіх присутніх на підлогу та не дозволяли нікому піднятися протягом трьох годин, відкривши при цьому всі вікна (температура вночі була не вище +5). У всіх присутніх вилучили мобільні телефоні, а з гардеробу зникли деякі речі. Про пропажу обладнання повідомив також і персонал клубу. За винятком мобільних телефонів, все зникле не було включено до опису вилучених речей", – повідомляють правозахисники.

Під час рейду силовики вели себе агресивно та дозволяли гомофобні висловлювання.

"Вели себе дуже агресивно та гомофобно, висловлюючи образи і жарти, пов’язані з сексуальною орієнтацією, а двох іноземців, які на той час були у клубі, змусили голосно співати гімн України. Одному із відвідувачів були нанесені тілесні ушкодження. Наскільки відомо, власники клубу та деякі відвідувачі звернулися із заявою про протиправні дії поліції", – зазначили активісти.

Згодом виявилось, що рейд поліція проводила нібито у рамках досудового розслідування за статтею "створення або утримання місць розпусти і звідництво".

"В сучасному демократичному світі, де вільний інтернет став частиною життя майже кожної людини, притягнення до кримінальної відповідальності за так зване "розповсюдження порнографії" або "утримання місць розпусти" (статті 301 і 302 ККУ відповідно) є анахронізмом та інструментом вибіркового впливу, якщо це торкається добровільних дій дорослих людей. Ми вважали, що такі протиправні та гомофобні дії працівників правоохоронних органів залишилися у минулому, але, на жаль, цей випадок показує, що серед правоохоронців і досі лишилося багато працівників із менталітетом радянських часів", – наголошують у "Нашому світі".

Наразі правозахисники звернулись до керівництва Нацполіції, керівництва поліції у Дніпропетровській області та Уповноваженої Верховної Ради з прав людини з проханням перевірити ці факти і, у випадку їх підтвердження, притягнути винних до відповідальності.
 

 

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти