1183

В Києві дискутуватимуть про політичні партії та їх взаємодію з ЛГБТ


Громадська організація Точка опори ЮА ініціювала дискусію ЛГБТ+ спільноти та їх союзників з політичними партіями.

В Києві дискутуватимуть про політичні партії та їх взаємодію з ЛГБТ

Україна протягом 5 останніх років досить гучно заявляла про себе на міжнародній арені. Від підписання Угоди про асоціацію з ЄС і до проведення визнаних світом демократичних виборів президента - більшість подій не оминула увагою світова спільнота, яка слідкує за змінами, які відбуваються в одній з найбільших пострадянських країн. Україна активно співпрацює з ООН, яка неодноразово збиралася на засідання через ситуацію на Донбасі чи в Криму. Водночас політичні питання залишали в тіні висвітлення в ЗМІ змін в економіці і гуманітарній сфері.

В Києві дискутуватимуть про політичні партії та їх взаємодію з ЛГБТ

Громадська організація Точка опори ЮА ініціювала дискусію ЛГБТ+ спільноти та їх союзників з політичними партіями.

Україна протягом 5 останніх років досить гучно заявляла про себе на міжнародній арені. Від підписання Угоди про асоціацію з ЄС і до проведення визнаних світом демократичних виборів президента - більшість подій не оминула увагою світова спільнота, яка слідкує за змінами, які відбуваються в одній з найбільших пострадянських країн. Водночас ЛГБТ-спільнота та її союзники позбавлені рівних можливостей участі в суспільно-політичному житті для усіх громадян і громадянок. Як результат в політичній площині Україна не здійснює ефективних заходів, щодо забезпечення рівних прав для всіх, в тому числі ЛГБТ.

Так, у 2014 році Блок Петра Порошенка пообіцяв запровадити кримінальної відповідальності за будь-які прояви дискримінації щодо ЛГБТ. У 2015 році було затверджено плану дій з реалізації Національної стратегії у сфері прав людини на період до 2020 року. Цей план передбачає багато позивтних законодавчих змін, яких потребує суспільство (в тому числі ЛГБТ+): одностатеві партнерства, поротьба з злочинами на грунті ненависті, превенція насилля та булінгу, дозвіл на донорство крові і так далі.

Єдиним, проте недостатнім зрушенням стало включення до Кодексу законів про працю України у 2015 році положення про заборону дискримінації за ознаками «сексуальної орієнтації» та «гендерної ідентичності».

«Це безперечно спільна відповідальність партій та ЛГБТ+ спільноти і її союзників. На мою думку, партія будь-якого ідеологічного спрямування може представляти інтереси усіх своїх прихильників — незалежно від їхньої сексуальної орієнтації чи ґендерної ідентичності. А ЛГБТ+ люди та їх союзники можуть бути активними учасниками та учасницями партійного життя", - говорить Виконавчий директор ГО "ТОЧКА ОПОРИ ЮА" Тимур Левчук.

З ним погоджується Виконавча директорка ГО «Центр UA» Ірина Борзило : «Вибори 2019 — це гарний тест на „європейськість“ політичних партій. Декларуючи прагнення зробити Україну членкинею ЄС, чи дійсно партії готові демонструвати на практиці толерантність та увагу до інтересів усіх соціальних груп? Хто з них перший засвідчить свою прогресивність та включить до програми реальні пропозиції із протидії дискримінації?».

 

ЛГБТ-організація вирішила організувати дискусію: Партія про яку мріють ЛГБТ+, та чи борються вони за неї 29 травня о 17:30. До якої запросили

  • Ольга Немажина, Керівниця Жіночого крила ПП Сила Людей;
  • Христина Мороз, Міністерка чоловіків і людей в політичнії партії "Демократична сокира";
  • Світлана Заліщук, діюча Народна депутатка України;
    список доповнюється... якщо ви представник/-ця партії - напишіть нам: [email protected]

Для участі потрібно зареєструватися.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти