2420

Українці вперше пройшли окремою колоною на гей-прайді в Нью-Йорку


30 червня в Нью-Йорку відбувся всесвітній гей-прайд-2019, у якому українці вперше взяли участь окремою колоною, повідомляє Укрінформ

Українці вперше пройшли окремою колоною на гей-прайді в Нью-Йорку

«У нас давно була ідея української колони, і цього року ми зрозуміли, що в нас достатньо людей», - розповів Дмитро Пічахчи, один з учасників організації Proud Ukraine, яка зібрала українську колону на всесвітньому гей-прайді.

П'ятій авеню вирішили крокувати півсотні людей, хоча спочатку організатори розраховували на 20-30 учасників. Для української ЛГБТ-спільноти було принципово йти окремо від інших країн пострадянського простору, окрім Грузії, пояснюють організатори акції

«У 2016 році я вперше пройшов у прайді в Нью-Йорку в складі колони пострадянських країн. Були різні країни. Але стояти під російським прапором для мене неприпустимо, - пояснив Пічахчи. - Ми не можемо ходити під прапорами агресора».

Всесвітній гей-прайд-2019 завершує місяць боротьби за права ЛГБТ-спільноти.

Цього року також відзначається 50-річчя зіткнень між поліцією і відвідувачами гей-бару Stonewall Inn в Нью-Йорку, де традиційно збиралися гомосексуали. Силові дії поліції викликали протести, які поклали початок руху за рівні права сексуальних меншин у США, а потім і в усьому світі.

 

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти