4631

В Україні визначили топ компаній, які не дискримінують працівників


В Україні підбили підсумки Індексу корпоративної рівності-2020. Це національне дослідження щодо рівності та недискримінації на робочому місці, у якому добровільно можуть взяти участь приватні та державні компанії.

В Україні визначили топ компаній, які не дискримінують працівників

 Компанії, що зголосилися взяти участь у проєкті, пройшли опитування, у кожному з яких було по десять питань. Відповіді допомагають зрозуміти, як компанія дотримується принципів рівності та недискримінації на робочому місці за ознаками статі, віку, інвалідності, наявності статусу ВПО, сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності.

Результати опитування оцінюють незалежні експерти. Цьогоріч у дослідженні вперше брали участь малі та середні бізнеси. Серед них до топ-5 увійшли: дослідницька агенція Info Sapiens, IT-компанія Yael Acceptic, освітній центр для педагогів, батьків і дітей «Я І МОЯ ШКОЛА», фермерське господарство «Green for you» та ІТ-компанія WiserBrand.

49% опитаних із малого та середнього бізнесу зазначили, що керівництво їхніх компаній систематично говорить про повагу до цінностей рівності. У 53% проводять івенти, аби підвищити обізнаність працівників з питань недискримінації. А 31% компаній має спеціальний механізм подання повідомлень про випадки дискримінації.

«В нашому бізнесі дуже важко одразу знайти людину з належною компетенцією. Ми робимо дослідження, це складний бізнес. Працівника треба навчити, а потім втримати. І тому ми хочемо, щоб талановита людина з будь-якої групи була мотивована у нас працювати», — говорить заступниця директора дослідницької агенції Info Sapiens Інна Волосевич.

Серед представників великого бізнесу найкращі результати показали: Британська Рада, EY в Україні, EPAM Ukraine, LUSH Ukraine, Ашан Рітейл Україна, Shell Retail Ukraine, Beetroot AB, GSK, AB InBev Efes, Данон Україна.

У більшості великих компаній є внутрішня політика рівності, а 88% опитаних мають список стандартних запитань, які ставлять при прийомі на роботу, — це допомагає уникнути дискримінації кандидатів на співбесіді. Ще 8% зазначають, що не ставлять питань про приватне життя кандидатів.

«Коли бізнес фокусується на тому, щоб надавати рівні можливості, тоді компанію більше поважають, а у людей є більше бажання прийти в цю компанію, а отже, бізнес виграє, бо отримує можливості найняти найкращих людей», — говорить експертка з питань управління людьми в EPAM Україна (відповідальна за регіон Україна, Азія, Іспанія) Олеся Кирильчук.

Український Індекс корпоративної рівності існує з 2013 року. Проєкт реалізується громадськими організаціями «Точка опори ЮА», «Сучасна жінка», Центр «Соціальна дія» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Приєднуйтесь до нашого Telegeam каналу.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти