957

ЄСПЛ розгляне скаргу гей-пари на відсутність в Україні одностатевих партнерств


Європейський суд із прав людини одержав скаргу української гей-пари на відсутність в Україні будь-якої правової форми визнання одностатевого сімейного партнерства. Правозахисники вважають, що незабаром ЄСПЛ почне розгляд справи.

ЄСПЛ розгляне скаргу гей-пари на відсутність в Україні одностатевих партнерств

Європейський суд із прав людини прийняв скаргу від української гей-пари про дискримінацію з боку України через невизнання одностатевого сімейного партнерства. Про це 23 січня заявив правозахисний ЛГБТ-центр "Наш світ" у Facebook. Про це повідомляє видання Гордон.

В організації зазначили, що 2014-го та на початку 2015 року центр надіслав у ЄСПЛ скарги від двох гей-пар щодо їх дискримінації з боку держави через відсутність в Україні будь-якої правової форми визнання одностатевого сімейного партнерства.

Цього тижня до позивачів і Міністерства юстиції України як представника держави надійшов лист із ЄСПЛ із попереднім запитом за скаргою.

"Це означає, що невдовзі після отримання відповідей від сторін суд почне розгляд цієї справи", – вважають у центрі.
Правозахисники зазначили, що не можуть передбачити остаточного рішення суду, але в попередній аналогічній справі "Оліарі та інші проти Італії" ЄСПЛ визнав порушення державою прав людини, після чого італійський парламент ухвалив закон про реєстроване цивільне партнерство для одностатевих пар.

У листопаді минулого року компанія Info Sapiens і центр "Соціальний моніторинг" провели опитування, яке засвідчило, що українці стали толерантнішими до представників ЛГБТ. За даними дослідження, із ними не хотіли б жити 44,8%, раніше цей показник становив 62%.

За даними Міжнародної асоціації лесбіянок, геїв, бісексуалів, трансгендерів та інтерсексуалів, одностатеві шлюби дозволено у 28 країнах, із них 16 – країни ЄС.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти