342

Українські гей активісти відповіли Яценюку


Українські гей активісти відповіли Яценюку

Після розповсюдження заяви лідера опозиції Арсенія Яценюка, що виходом з ситуації, коли Парламент не хоче голосувати за антидискримінаційний законопроект 2342, може бути роз’яснення Конституційного суду.  Нібито відповідно до нього - права гомосексуальних українців  вже захищені 24 статтею Конституції України. Це викликало обурення серед вітчизняних гей активісти, які  написали відповідь на позицію опозиційного лідера.

Зокрема, активісти зазначили, що права ЛГБТ (лесбійки, геї, бісексуали, трансгендери) спільноти не захищені жодним дієвим законодавчим механізмом. В той же час - ця соціальна група громадян України, піддається щодня дискримінації та стигмі, багато відкритих геїв зіштовхнулися із побоями та насильством. Існують рухи і політичні партії, які ставлять за мету знищення цієї соціальної групи.

Також активісти відзначили -  якщо фракція «Батьківщина» вважає, що Конституція України достатньо захищає ЛГБТ спільноту від дискримінації, то, відповідно, головний Закон країни містить достатньо положень для захисту прав людини. Ю.Тимошенко та інші опозиціонери мають достатньо інструментів для захисту власних прав і Україна не потребує ні судової реформи, ні інших змін до законодавства з метою забезпечення прав людини.

«Маємо надію, що наші політики позбудуться подвійних стандартів і зрозуміють що приналежність до Європейського Союзу - це не відкритий банківський рахунок в Швейцарії, а послідовне відстоювання і впровадження Європейських цінностей», - мовиться у повідомленні активістів.

Повний текст заяви ви можете прочитати за цим посиланням.

 

Прес-служба Національного ЛГБТ порталу

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти