88

Актор Вентворт Міллер бойкотував кінофестиваль у Петербурзі через закон щодо гей-пропаганди


Американський актор Вентворт Міллер, який знявся в головній ролі у серіалі "Втеча", не візьме участі в Петербурзькому міжнародному кінофестивалі в знак протесту проти "антигейского" ​​закону, прийнятого в Росії. Актор направив керівництву фестивалю листа з відмовою, пояснивши, що сам є геєм.

Актор Вентворт Міллер бойкотував кінофестиваль у Петербурзі через закон щодо гей-пропаганди

Міллер зазначив, що із задоволенням бував у Росії раніше і навіть має російське коріння, однак, будучи геєм, не може взяти участь у заході, який проходить в країні, де люди, подібні йому, "позбавлені базового права жити і любити відкрито", повідомляє Lenta.ru.

Зазначимо, що раніше 41-річний Міллер ніколи не говорив публічно про свою орієнтацію.

Нагадаємо, 30 червня президент РФ Володимир Путін підписав закон про заборону гей-пропаганди серед дітей. Пропаганда обернеться штрафами для громадян від 4 тис. до 5 тис. рублів, посадових осіб - від 40 тис. до 50 тис. рублів, а юросіб - від 800 тис. до 1 млн рублів або адміністративним призупиненням діяльності на строк до 90 діб. Якщо пропаганда велася з використанням ЗМІ або Інтернету, штрафи зростуть до 100 тис. рублів - для громадян, до 200 тис. рублів - для посадових осіб до 1 млн рублів - для юросіб.

Про утиск прав представників сексуальних меншин висловилися багато діячів мистецтва, зокрема, британський актор Стівен Фрай і співачка Мадонна. Неодноразово звучали заклики бойкотувати Олімпіаду в Сочі в 2014 році.

Петербурзький кінофестиваль пройде в Північній столиці з 13 по 22 вересня. Покази фільмів будуть проходити в чотирьох кінотеатрах: "Аврора", "Будинок Кіно", "Батьківщина" і "Англетер". Глядачі зможуть подивитися близько 97 картин з 32 країн і побачити 14 російських прем'єр, більшість з яких будуть представлені авторами.

Джерело: ІА «Росбалт»

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти