153

Заклик до бойкоту кока-коли на підтримку російських геїв


У Нью-Йорку, в туристичному, комерційному і театральному центрі міста - на Таймс-сквер - відбулася акція протесту, що закликає до бойкоту напоїв компанії Coca-Cola, яка є одним з головних спонсорів Олімпійських ігор в Сочі в 2014 році. Американські активісти висловили обурення прийнятим в Росії антігейскім законом і зажадали його скасування.

Заклик до бойкоту кока-коли на підтримку російських геїв

Учасники протесту прийшли з плакатами , на яких було написано: «Кока -кола , не будь спонсором ненависті»; «Випий колу - і Зіг - хайль» ; «Кока -кола , підтримай російських геїв!» ; «Смак кока -коли - смак російської гомофобії». В акції взяли участь кілька десятків представників американського ЛГБТ -спільноти та людей традиційної сексуальної орієнтації . Вони вилили кілька банок і пляшок з кока -колою на асфальт.

Учасники акції в Нью-Йорку також виступають за те , щоб компанія надала одностатевим партнерам своїх співробітників в Росії такі ж соціальні пільги , якими користуються одностатеві партнери , що працюють в компанії « Кока -кола » в США . Активісти також вимагають , щоб компанія публічно заявила про надання цих пільг на своєму російськомовному сайті в Інтернеті.

Ініціатори акції - американська правозахисна організація Queer Nation і RUSA LGBT , група , до якої входять російськомовні представники нетрадиційної сексуальної орієнтації , які живуть у США . Вони спеціально призначили протест на 28 серпня. У цей день у США відзначали 50-ту річницю «Маршу на Вашингтон » і відомої промови Мартіна Лютера Кінга « Є у мене мрія ».

Нагадаємо , що 28 серпня 1963 американці з усієї країни приїхали і прийшли пішки до американської столиці , щоб за допомогою мирного маршу показати , що настав час для визнання рівності чорношкірого населення у всіх аспектах суспільного життя. Марш вважається яскравим символом активної і досить успішної боротьби за громадянські права чорношкірого меншини в США - боротьби , яка триває і сьогодні.

Олена Гольц , співпрезидент RUSA LGBT , вважає , що бойкот кока-коли відразу не призведе до змін , мета акції - привернути увагу громадськості до порушень прав геїв в Росії.

«Сьогодні ми відзначаємо 50- річчя маршу за права людини у Вашингтоні, - сказала Олена « Голосу Америки ». - Природно , що люди , які беруть участь у маршах , не змінюють моментально політику країн . На тому у марші у Вашінгтоні 50 років тому теж нічого не сталося , крім того , що люди висловили своє невдоволення. І після цього різні групи стали звертати на це увагу. Тоді років тому був зроблений перший крок до рівності . І ось ми хочемо сьогоднішньої демонстрацією теж зробити перший крок ».

Марк Беллано , член організацій Queer Nation і ACT -UP , підійшов до знімальної групи «Голосу Америки » і сказав , що дуже хотів би зробити заяву , приурочене до 50-ї річниці «Маршу на Вашингтон » і промови Мартіна Лютера Кінга « Є у мене мрія ».

«Сьогодні вранці я слухав промову Мартіна Лютера Кінга , в якій він сказав , що його мрія - щоб білі люди і чорношкірі люди в один прекрасний день йшли рука об руку , - сказав активіст « ​​Голосу Америки ». - Сьогодні у мене теж є мрія - щоб гетеросексуали і геї теж йшли рука об руку , не воювали один з одним. Щоб уряди не приймали таких законів , які забороняли б мені йти за руку з мої коханим по вулиці в Москві ».

Це вже другий бойкот , до якого закликають гей- активісти в США . Мішенню першого стала російська горілка . Більше 10 гей- барів та інших питних закладів у Нью - Йорку та інших містах США , а також Канади перестали продавати « Столичну » і інші бренди російської горілки .

Маша Гессен , відомий російський журналіст і активіст , яка теж взяла участь в акції протесту на Таймс - Сквер , вважає , що бойкот « Кока -коли» може принести свої плоди.

« Американські компанії дуже бояться бойкотів , - сказала вона « Голосу Америки ». - Бойкоти не завжди ефективні в економічному плані , але вони майже завжди ефективні в пі- ар сенсі . І такий протест , як це не дивно , цілком може отримати реакцію ».

Вона додала , що проведення Олімпійських ігор в Росії порушує хартію Міжнародного Олімпійського Комітету .

« Але ж у " Кока -коли " є ще важка історія з Олімпійськими іграми в минулому - вона була спонсором Олімпійських ігор в 1936 році в нацистській Німеччині і проводила кампанію за" єдину націю " , - зазначила Маша Гессен в інтерв'ю« Голосу Америки ». - Так що вони вже розуміють , що вляпатися тут дуже легко , і вони вже , можливо , вляпалися ».

Учасниця акції протесту на Таймс - Сквер Софія Соловйова сказала , що питання кореспондента «Голосу Америки» про її власну , Софії , сексуальної орієнтації в даній ситуації є недоречним . « Тут йде мова про захист прав людини , - сказала вона. - Коли якусь групу людей утискають , б'ють, гноблять , - і всі повинні встати на захист їхніх прав , неважливо , гей ти чи ні ».

У відповідь на ініціативу ЛГБТ -спільноти компанія « Кока -кола » випустила заяву, в якій підкреслила , що засуджує « порушення прав людини , нетерпимість та дискримінацію в будь-якій частині світу ». У заяві також йдеться , що більш позитивне вплив може чинитися не за допомогою бойкоту Олімпіади , а за допомогою більшої залученості в це міжнародна подія .

За матеріалами Голос Америки.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти