225

Представники української ЛГБТ-спільноти: Партії «Батьківщина» не місце в Європі!”


Активісти ЛГБТ-руху України офіційно звернулись до президента Європейської народної партії з проханням виключити партію “Батьківщина” з переліку членів ЄНП за гомофобну політику і ігнорування законодавства, що захищає ЛГБТ від дискримінації.

Представники української ЛГБТ-спільноти: Партії «Батьківщина» не місце в Європі!”

Представники ЛГБТ-спільноти України написали відкритого листа до президента Європейської народної партії Вілфреда Мартенса (Wilfried Martens) з проханням виключити Всеукраїнську партію “Батьківщина” з переліку членів за порушення засад Європейської партії, адже, відповідно до програми,  Європейська народна партія відстоює принципи верховенства права, захисту демократії і європейських цінностей та захищає меншини.

В той же час ЛГБТ-активісти наводять численні приклади гомофобної діяльності партії “Батьківщина”. До прикладу, депутати відмовилися голосувати за законопроект 2342 щодо захисту ЛГБТ від дискримінації на робочому місці (законопроект  поданий урядом в рамках 1 етапу ліберізації візового режиму з ЄС, і передбачає заборону звільнення ЛГБТ-громадян на підставі сексуальної орієнтації). Також активісти наголошують на голосуванні депутатів партії “Батьківщина” за законопроект  №8711 (сумнозвісний  «Про заборону пропаганди гомосексуалізму»), який встановлює кримінальну відповідальність за позитивне згадування про гомосексуальні стосунки, а також забороняє будь-яку публічну діяльність та мирні акції. Нагадаємо, цей проект закону було прийнято у жовтні 2012 року в першому читанні. Серед іншого згадали активісті і численні негативні вислови лідерів партії на тему гомосексуальних стосунків.

Партія, яка не сповідую європейські цінності і вибірково наголошує на правах людини, забуваючи при цьому, що права ЛГБТ – це також права людини, не може бути членом європейської родини. Такий висновок робить ЛГБТ-спільнота України.

Для довідки:

Європейська народна партія – одна з найбільших партій в Європі, заснована в 1976 році. ЄНП включає в себе колективних членів, партії Європейського союзу та найближчих сусідів. З боку України членами партії є “Наша Україна”, ВП “Батьківщина”, Народний рух України.

Повний текст звернення за посиланням.

Прес служба Національного ЛГБТ порталу

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти