349

Кожному депутату по аргументу


Українські гей-активісти підготували та надіслали персональні листи кожному депутату Верховної Ради, де виклали аргументи на користь законопроекту №2342.

Кожному депутату по аргументу

442 — саме стільки листів надіслали ЛГБТ-активісти до кожного депутата Верховної Ради України. У листах представники ЛГБТ-спільноти (лесбійки, геї, бісексуали, трансгендери) аргументували необхідність голосування за законопроект 2342, який, серед іншого, вносить зімни у Трудовий кодекс в частині заборони звільнення працівника на підставі сексуальної орієнтації. 

Зокрема ЛГБТ-активісти зазначили, що існує хибна думка, наче українська Конституція статтею 24 уже забороняє дискримінацію громадян з гомосексуальною орієнтацією. На жаль, у реальному житті відсутність цієї ознаки у статті 24 трактується як ігнорування державою захисту вразливої соціальної групи – ЛГБТ-спільноти. Необхідно зазначити, що на практиці у судовому порядку практично неможливо притягнути до відповідальності осіб, що вчинили злочини на ґрунті ненависті до ЛГБТ.

Крім цього, активісти зазначили: незважаючи на те, що ЛГБТ є меншістю у суспільстві, це не означає, що держава повинна ігнорувати цю групу громадян, зневажати їх права, не прислухатись до їх думки. У листах ідеться про те, що насправді ЛГБТ-спільнота не вимагає особливих прав. Спільнота  прагне, щоб усі, а не лише більшість, могли реалізувати свої права, гарантовані Законом: право на сім’ю, мирні збори, на вільне вираження думок. Мова йде про такі звичні права для гетеросексуальних громадян, як прийти у лікарню до коханої людини чи отримати від неї спадок.

На думку авторів листів, Україна як держава відбудеться лише тоді, коли кожен громадянин зможе відчувати себе в безпеці, не буде стикатись з публічним тавруванням та дискримінацією.

Листи закінчуються закликом проголосувати за законопроект №2342: Говорити та голосувати про ЛГБТ – не соромно! ЛГБТ - це права людини, це життя конкретних громадян України!

Повний текст звернення до депутатів за посиланням.

Прес служба Національного ЛГБТ порталу

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти