106

Російський депутат Журавльов хоче позбавити ЛГБТ батьківських прав


Депутат Держдуми від фракції «Єдина Росія», за сумісництвом лідер партії «Родіна», Олексій Журавльов вніс законопроект, який передбачає позбавлення батьківських прав за гомосексуальні стосунки.

Російський депутат Журавльов хоче позбавити ЛГБТ батьківських прав

«Законопроект пропонує доповнити статтю 69 Сімейного кодексу РФ новим абзацем, згідно з яким підставою для позбавлення батьківських прав стане наявність факту нетрадиційної сексуальної орієнтації батьків або одного з них», — йдеться в пояснювальній записці до законопроекту.

Депутат Журавльов нагадує, що в Росії вже діє закон про заборону пропаганди нетрадиційних сексуальних стосунків серед неповнолітніх, і, «дотримуючись букви закону, така пропаганда заборонена не тільки в засобах масової інформації, але й у сім'ї». Таким чином, за задумом автора законопроекту, якщо один з батьків вступає в «сексуальні контакти з особами своєї статі, шкода, яка може бути завдана психіці власної дитини, величезна і не може вимірюватися Кодексом РФ про адміністративні правопорушення, адже мати чи батько є прикладом для своєї дитини», а тому в цих ситуаціях батьки «мають бути позбавлені батьківських прав».

Втім, закон, за задумом Журавльова, каратиме не всіх ЛГБТ. «Законопроект буде застосовуватися до тих, чиї родини вже розпалися через «нетрадиційні контакти» одного з подружжя, або тих батьків, які не приховують сексуальні стосунки з особами своєї статі», — пояснив у коментарі газеті «Коммерсант» автор законопроекту. У тому випадку, якщо дружина запідозрить чоловіка в гомосексуальності, за словами депутата, «у нас є суд і Слідчий комітет, фахівці якого всьому навчені». Олексій Журавльов у коментарі «Рідусу» висловив упевненість в тому, що «жодних проблем з правозастосовною практикою не буде, адже в Сімейному кодексі добре прописані питання позбавлення прав».

На сьогоднішний день, згідно норм російського Сімейного кодексу, позбавлення батьківських прав передбачене щодо батьків, хворих на алкоголізм і наркоманію, а також тих, хто вчинив умисний злочин проти життя своєї дитини, жорстоко з нею поводився, або відмовився забрати дитину з пологового будинку. Разом з тим колеги Олексія Журавльова, члени фракції Єдина Росія, оцінили його ініціативу критично. «Можна придумати ще масу підстав, щоб забирати дитину з родини, — заявила газеті «Коммерсант» перша заступниця голови комітету з питань сім’ї, жінок і дітей, представниця правлячої партії Ольга Баталіна. — Завдання парламентаріїв полягає в тому, щоб законодавчо створювати умови, які б лишали дитину в сім’ї, якщо її права там не порушуються». Баталина підкреслила, що «сімейний кодекс передбачає шлюбні відносини між чоловіком і жінкою, а всі інші види стосунків — це не правова категорія, і вони не можуть бути сферою регулювання з боку держави».

Джерело: Рідус

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти