79

У Франції почали розслідувати гомофобні заклики до насильства в Твіттері


Французька філія оргкомітету IDAHOT (ініціатива «Міжнародний день боротьби з гомофобією») подала скаргу в прокуратуру на сервіс мікроблогів Twitter, після того як 10 і 11 серпня там з’явилося море гомофобних повідомлень з використанням хештегов # LesGaysDoiventDispaîratreCar (# ГеїМаютьПомерти) і # BrulonsLesGaysSurDu (# СпалитиГеїв ). Правоохоронці відреагували і почали офіційне розслідування.

У Франції почали розслідувати гомофобні заклики до насильства в Твіттері

У скарзі IDAHOT сказано: «Ці висловлювання в Twitter злочинні — адже це публічне підбурювання до дискримінації, ненависті і насильства. Незважаючи на попередження, адміністрація Twitter дозволила гомофобній атмосфері розвиватися у своїй соціальній мережі і ніяк не відреагувала на події ».

У відповідь прес-секретар уряду і міністр з прав жінок Нажа Валло-Белькасем висловила свою думку в самому Твіттері:

«Я засуджую поширення гомофобії в цій соціальній мережі. Ми повинні працювати з Twitter і людьми, які борються з гомофобією».

Зараз багато користувачів пропонують адміністрації Twitter додати до інтерфейсу кнопку «Повідомити про порушення», за допомогою якої вони зможуть повідомляти про заклики до насильства і дискримінації.

Представник IDAHOT Олександр Марсель зазначив: «Це був прямий заклик до вбивства геїв. Це неприпустимо. Ми підтримуємо свободу слова, і ми розуміємо, що деяким людям геъ чомусь не до вподоби, але це не означає, що слід лишати без уваги прямі заклики до знищення гомосексуальних людей», — додав він.

«Адміністрація Twitter не видалила зі списку найпопулярніших трендів ані гомофобні повідомлення, ані гомофобні хештеги. Уявіть, як почуваються гомосексуальні люди, входячи в твіттер і стикаючись із закликами до вбивства собі подібних?», — продовжив Олександр Марсель.

Незважаючи на те, що офіційна заява від компанії досі відсутня, Дель Харві, її голова з питань безпеки, висловив у Твіттері свою особисту згоду з думкою пані міністра: «Ми підтримуємо вашу точку зору і будемо продовжувати співпрацювати з правозахисниками для вирішення подібних важливих проблем».

Джерело: pinknews.co.uk

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти