165

МОК повідомив про побоювання спонсорів Олімпіади з приводу «закону про пропаганду»


Спонсори Олімпіади стурбовані можливими наслідкми застосування російського закону про заборону так званої «пропаганди гомосексуальності» під час Олімпійських ігор у Сочі. Про це напередодні заявив глава Міжнародного олімпійського комітету Герхард Хайберг.

МОК повідомив про побоювання спонсорів Олімпіади з приводу «закону про пропаганду»

Найбільше стурбовані цією проблемою американські спонсори. Побоювання викликає нечітке розуміння того, що саме є порушенням. Керівництво комітету, наприклад, досі не має уявлення, що стане з людиною, яка публічно заявить про свою орієнтацію під час змагань.

При цьому представник МОК підкреслив, що не збирається втручатися у внутрішню політику країни, і домагатися змін у російському законодавстві. Однак комітет зобов’язаний прояснити питання, у яких саме випадках застосовуватиметься цей закон.

Під кінець серпня Москва надіслала керівництву МОК листа з роз’ясненнями щодо цього нормативного акту. У листі наголошувалося, що покарання чекає всіх без винятку порушників, які «пропагують привабливість нетрадиційних стосунків». У цьому ж листі зазначалося, що обмеження не порушать Олімпійську хартію, яка надає право участі в Іграх всім спортсменам незалежно від статі, сексуальної орієнтації та національності.

Закон про заборону так званої «пропаганди нетрадиційних стосунків серед неповнолітніх» Держдума Росії прийняла в липні 2013 року.

Джерело: Reuters

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти