80

Суд зобов`язав Мінфін РФ виплатити 20 тисяч рублів компенсації учаснику пікету проти гомофобії


Сиктивкарський міський суд стягнув зі скарбниці на користь активіста ЛГБТ-руху В’ячеслава Слюсарева 20 тисяч рублів. Активісту компенсували моральну шкоду за незаконне припинення поліцією акції проти гомофобії 31 березня.

Суд зобов`язав Мінфін РФ виплатити 20 тисяч рублів компенсації учаснику пікету проти гомофобії

«Значна сума була присуджена громадянину за порушення статті 11 та 5 Європейської Конвенції з прав людини, котрі полягали, відповідно, в незаконному припиненні поліцією одиночного пікетування і незаконному затриманні самого пікетувальника на час понад три години», — йдеться в повідомленні місцевих ЗМІ.

26 березня адміністрація Сиктивкара відкликала своє рішення про погодження гей-прайду в Мічурінському парку. Як відзначають ЛГБТ-активісти, це місцевий гайд-парк, де можна проводити заходи без узгодження.

31 березня на Стефаніевской площі в центрі столиці Комі відбулися одиночні пікети, приурочені до щорічного «Тижня проти гомофобії». Дар’я Чернишова та Слюсарев протягом півгодини стояли з плакатами «Свобода маніфестацій не для всіх?», «Секс-більшість затикає нам рота», «Модернізація по-сиктивкарськи: гомофобія, цензура, фашизм».

За проведення цієї акції активістів затримали. Після затримання пікетників будівлю УВС було оточили агресивні гомофоби. Поліцейським довелося вивезти пікетників на службовому транспорті під крики «Смерть содомітам!».

Через чотири години пікетників звинуватили за частиною 5 статті 20.2 КоАП за проведення одиночного пікетування на закритій для публічних заходів території навколо будівлі республіканського конституційного суду.

4 червня 2013 Сиктивкарський міський суд повністю виправдав Слюсарева. Суд вказав, що поліція не надала суду докази проведення пікету на земельній ділянці, виділеній для обслуговування будівлі КС республіки. Суд у своїй постанові по справі також вказав на те, що поліцейські порушили право Слюсарева на свободу та особисту недоторканність. Його затримання не було належним чином оформлене і тривало більше дозволених трьох годин.

Джерело: grani.ru

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти