181

Фільм «Зимовий шлях» був знятий з конкурсу «Кінотавра» через гомофобні закони


Фільм про кохання між двома чоловіками був відхилений організаторами фестивалю через страх бути звинуваченими у так званій «пропаганді гомосексуалізму».

Фільм «Зимовий шлях» був знятий з конкурсу «Кінотавра» через гомофобні закони

«Організатори фестивалю опинилися в складному становищі, тому що є такий закон, і вирішили не ризикувати», — розповів режисер Сергій Тарамаев в інтерв’ю AFP.

«Принаймні, члени журі прямо сказали нам, що саме це було причиною відмови Кінотавра».

Проте фільм вже завоював призи на двох, хоча і менш розкручених російських кінофестивалях: «Вікно в Європу» і Premiere Moscow.

Соавторка Тарамаева Любов Львова вважає, що інші фестивалі також навряд чи  підуть на ризик, зі страху втратити фінансування.

Творці фільму навіть не намагалися представити його на Московському міжнародному кінофестивалі, насамперед через персону організатора, одіозного режисера Микити Михалкова, відомого своєю провладною позицією.

Також творці фільму були вкрай здивовані, що Міністерство культури взагалі дозволило показати фільм хоч де-інде.

«Ми досі не можемо повірити в це диво», — говорить режисер.

За відгуками критиків, на фестивалі «Вікно в Європу» цей фільм «став навіть не роялем у кущах, а справжнісінькою цеглиною на голову. Причому не тільки для глядачів, але здається, навіть для журі ».

«Зимовий шлях» — це історія про те, як музикант-гей закохався в гопника і хулігана.

Студент консерваторії Ерік вчить для конкурсу пісенний цикл Шуберта «Зимовий шлях». Співає мляво, отримує наганяй, потім у нудотній апатії їде додому в автобусі. У тому ж автобусі хуліган Льоха б’є людину, відбирає у байдужого до всього Еріка телефон з навушниками, той підбирає загублений Льохою кастет у вигляді ящера, потім напивається, але не тому що пограбували, а тому що сумно і тому що «люди люблять себе по-всякому вбивати, щоб не мертвіти».

Ранком на телефон Еріка дзвонить бойфренд, слухавку бере Льоха, який пізніше передзвонює, щоб отримати назад свій кастет. Грабіжника кличуть в гості, і починаються дивні, неможливі відносини консерваторського хлопчика Еріка і Льохи. Власне, і закохується музикант у відморозка теж, щоб «не мертвіти». Шуберт тепер співається так добре, що навіть Льоха плаче і в цілому виявляє в собі естета. Але незважаючи на очевидну провокацію сильних глядацьких емоцій, кіно жодним своїм кадром не фальшивить. Ця вигадана історія до жаху відчутна, вона розвивається за своїми невблаганним законами і закінчується, як і належить, смертю.

— Інший фінал тут неможливий, в жоден Бомбей ніхто б не полетів, — забагато тут заборон. Зовнішніх і, головне, внутрішніх. Мій герой лютий на самого себе, і він швидше зістрибнув би з моста, ніж повернувся, — сказав в інтерв’ю виконавець ролі Льохи, актор Євген Ткачук.

Прес-служба Національного ЛГБТ-порталу за матеріалами kp.ru та gaystarnews.com

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти