77

Білоруську ЛГБТ-активістку Наталю Маньковську зняли з поїзда на кордоні


Активістку ЛГБТ-руху Білорусі Наталю Маньковську, учасницю правозахисного проекту «ГейБеларусь», зняли з поїзда на українсько-білоруському кордоні

Білоруську ЛГБТ-активістку Наталю Маньковську зняли з поїзда на кордоні

Це сталося 14 вересня о 8.30 на прикордонному пункті «Терюха», коли Маньковська поверталася з України.

Наказ на обшук був даний керівником зміни митників капітаном Михайлом Войником. Разом з Наталею з поїзда на знак солідарності вийшов правозахисник Центру правових трансформацій Михайло Мацкевич. Митники провели огляд речей Маньківської, а також її особистий огляд. Нічого незаконного знайдено не було.

Як повідомляє gaybelarus.by, правозахисниця планує скаржитися на митників і прикордонників за те, що вони не пояснили їй підстави, за якими її затримали і обшукали, і за те, що процедуру спеціально затягли, щоб вона не встигла виїхати зі станції Терюха на найближчому поїзді.

Нагадаємо, аналогічний інцидент стався 21 травня 2013: близько 4.00 також зняли з поїзда на станції Терюха іншого лідера «ГейБеларусі» Олексія Кулика і провели особистий митний огляд. Під час процедури активіста попросили показати вміст багажу, особистого ноутбука і флеш-карти, а також роздягтися. Але, як і зараз у Маньківської, у Кулика нічого незаконного знайдено не було.

Ще раніше, в січні та березні 2013 року, подібну процедуру проходив лідер «ГейБеларусі» Сергій Андросенко. На додачу до огляду у нього двічі вилучали паспорт на 62 дні.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти