66

Гомофобна позиція Росії ускладнила підписання «Олімпійського перемир'я»


Росія зіткнулася з несподіваними труднощами під час підписання «Олімпійського перемир’я». Формулювання довелося уточнювати через закон про заборону так званої «пропаганди нетрадиційних сексуальних стосунків». Переговори зайняли близько тижня.

Гомофобна позиція Росії ускладнила підписання «Олімпійського перемир'я»

Документ включає в себе положення про припинення соціальної ворожнечі і нетерпимості. У представленому Росією в ООН проекті документа йшлося «про людей різного віку, статі, з різними фізичними здібностями, з різним кольором шкіри, з різними соціальними статусами, про вірних різних релігій».

Однак цьому переліку не були згадані гомосексуали і трансгендери. З огляду на наявність в Росії гомофобного закону ряд представників країн-членів ООН зажадали змінити формулювання.

Після тривалих переговорів у текст був включений пункт про «сприяння соціальній інтеграції без будь-якої дискримінації». Цей компроміс влаштував усі сторони. «Разом з партнерами-однодумцями, Великобританія зацікавлена ​​у встановленні принципів недискримінації, включених в резолюцію олімпійського перемир’я», — сказав прес-секретар британської місії в ООН Томас Іона.

Як зазначає The New York Times, спеціальної згадки про ЛГБТ не було в попередніх «олімпійських перемир’ях», зокрема, у підписаному перед Олімпіадою-2012 в Лондоні. Проте цього року, у зв’язку зі світовою увагою до гомофобної політики Росії, ряд країн прагнув створити прецедент.

«Олімпійське перемир’я» — один з формальних документів для проведення Олімпіади. У Стародавній Греції воно гарантувало безпеку спортсменам, що прибували на ігри. У 1992 році Міжнародний олімпійський комітет відродив цю традицію. У 2000 році заклик дотримуватися перемир’я протягом Олімпійських ігор, тиждень до них і тиждень після їхнього завершення, був включений в документи ООН. Документ не має великого юридичного значення, але його підписання — добра традиція, відзначає NYT.

9 вересня всесвітньо відома співачка Шер заявила в інтерв’ю Macleans.Ca заявила , що відмовилася від участі у відкритті Олімпіади в Сочі. Своє небажання їхати до Росії співачка пояснила жахом, який вона відчуває при думці про те, який вибух ненависті доводиться переживати російським гомосексуалам.

«Я не можу назвати імені, але один мій друг — відомий олігарх, запитав мене, не хотіла б я стати посланцем Олімпійських ігор і відкрити їх. Я відразу сказала — ні. Я хочу знати, чому там стався такий вибух ненависті до гомосексуалів. Він відповів, що російський народ не розуміє, що робить з ним його уряд», — сказала Шер.

Раніше ряд європейських і американських політиків висловилися за бойкот Олімпіади в Сочі через гомофобний закон. Представники Росії, зокрема, відповідальний за підготовку до Олімпіади віце-прем’єр Дмитро Козак, міністр спорту Віталій Мутко, представник МЗС Костянтин Долгов продовжують демонструвати суперечливу позицію: вони неодноразово заявляли, що ЛГБТ-учасникам Олімпіади нічого не загрожує, але при цьому всі як один підкреслювали , що влада очікує від спортсменів і гостей Ігор чіткого дотримання російських законів.

Прес-служба Національного ЛГБТ-порталу за матеріалами grani.ru і The New York Times

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти