96

У Санкт-Петербурзі пройде Міжнародний фестиваль квір-культури


19 вересня 2013 року в Санкт-Петербурзі відкриється ювілейний Міжнародний фестиваль квір-культури. Захід п'ятий рік поспіль проводить правозахисна ЛГБТ-організація «Вихід».

У Санкт-Петербурзі пройде Міжнародний фестиваль квір-культури

Квір (англ. queer — «інший») — термін використовується для позначення моделей поведінки та ідентичностей, що не вписуються в «традиційні» рамки. Термін «квір» у широкому сенсі має соціальні конотації.

Темами фестивалю є проблематика «інакшості», протистояння дискримінації та ксенофобії. Організатори вірять, що мова мистецтва, зрозуміла і доступна кожному, здатна донести ідеї ненасильства і толерантності до кожного глядача.

За 10 днів у просторі КвірФеста відбудуться виставки, концерти, семінари, зустрічі, дискусії та воркшопи.

Відкриється фестиваль на майданчику «Неіснуючий поверх» з фотовиставки, яка розповідає про історію гомосексуалів в Росії від початку 20 століття. Глядачі побачать рідкісні кадри з життя Чайковського і його друга поета Апухтіна, режисера Параджанова і багато іншого.

Спеціальними гостями фестивалю стануть шведська група «GRAVITONAS» та її лідер Олександр Бард, відомий в Росії за такими легендарними проектами як Army Of Lovers, Vacuum, Alcazar та ін. Напередодні Олександр Бард заявив з приводу гомофобної російської політики: «Містер Путін, скажу відверто: ми ніколи не відступимо. Боротьбу за право людини на любов не можна зупинити». Відомий співак і продюсер має намір не тільки виступити на сцені, а й провести лекцію про роль мистецтва в соціальних змінах.

Закриє фестиваль рок-концерт «Пітер без гомофобії» за участю Інки Лі («Іва Нова»), «Neon Lights» (проект Євгена Лазаренка з групи «МультFільми»), «Снігу» та інших.

Джерело: HRO.org, queerfest.ru

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти