124

Amnesty International: ЄС повинен боротися з гомофобним і трансфобним насильством


У доповіді, що була опублікована сьогодні, 18 вересня, міжнародна правозахисна організація Amnesty International заявила, що Євросоюз наразі не здатен припинити злочини на грунті ненависті до представників ЛГБТКІ-спільноти та захистити цих людей від дискримінації, утисків і насильства.

Amnesty International: ЄС повинен боротися з гомофобним і трансфобним насильством

«Насильство на грунті ненависті завдає постраждалим особливо сильної і довгострокової шкоди. Тим часом, в законодавчих актах Євросоюзу, а також багатьох з його членів злочини, обумовлені сексуальною орієнтацією або гендерною ідентичністю, не вважаються злочинами на ґрунті ненависті. Це неприйнятно, оскільки міжнародне право в галузі прав людини не допускає дискримінації за ознакою сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності», — сказав експерт Amnesty International з питань дискримінації в Європі та Центральній Азії Марко Пероліні.

У доповіді Amnesty International «Because of who I am: Homophobia, transphobia and hate crime in Europe» («Тому що я такий: Гомофобія, трансфобія і злочини на грунті ненависті в Європі») розповідається про вади в законодавстві багатьох європейських країн, де сексуальна орієнтація і гендерна ідентичність не прописані чітко як ознаки, за якими кваліфікуються злочини на грунті ненависті. У доповіді також вказується на те, що діючі стандарти Євросоюзу у сфері злочинів на грунті ненависті недостатні для того, щоб побороти гомофобне і трансфобное насильство.

Дискримінаційні мотиви відрізняють злочини на грунті ненависті від інших правопорушень. При розслідуванні та організації судового переслідування винятково важливо, щоб поліція і судові органи докладали максимум зусиль для виявлення мотивів злочинів, пов’язаних з реальною або передбачуваною сексуальною орієнтацією або гендерною ідентичністю потерпілих.

За даними недавнього дослідження, що проводилося в Євросоюзі, у 80% люди, постраждалі від насильства на грунті гомо- чи трансфобії, не заявляють про нього в поліцію, найчастіше побоюючись гомофобії та трансфобії в державних інститутах. Іноді гомосексуали і трансгендери не звертаються в поліцію після нападів на них тому, що вони приховують свою сексуальну орієнтацію або гендерну ідентичність і бояться, що про неї дізнаються родичі і колеги.

У таких країнах, як Болгарія, Чехія, Німеччина, Італія і Латвія, законодавчі норми про злочини на грунті ненависті обмежені, бо не включають в себе сексуальну орієнтацію і гендерну ідентичність. В інших країнах, наприклад, у Хорватії та Греції, правові норми про злочини на грунті ненависті до гомосексуалів і трансгендерів не застосовуються належним чином; це часом призводить до того, що поліція не реєструє гомофобний або трансфобний мотив злочину або не відпрацьовує подібні версії належним чином.

У лютому 2012 року в місті Катанія (Італія) кілька людей побили трансгендерну жінку Мішель через її гендерну ідентичності. У ході побиття нападники викрикували образи, кажучи: «Яка гидота! Ти ж мужик, педераст! »

Мішель подала заяву про напад у поліцію, і особа одного підозрюваного була встановлена. Проте ані у формулюванні обвинувачення, ані при визначенні вироку трансфобний мотив не враховуватиметься через прогалини в італійському законодавстві.

Мішель поскаржилася: «Вони хотіли бити мене тільки через те, що я така, яка я є; через те, що у мене не дуже жіночне обличчя, і по моєму голосу вони зрозуміли, що я трансгендер».

30 вересня 2008 року у Софії був убитий студент-медик Михайло Стоянов, про якого подумали, що він гей. П’ять років потому суд над двома підозрюваними в його вбивстві ще навіть не розпочався. Незважаючи на те, що в ході розслідування вдалося повністю довести гомофобний мотив, на суді він враховуватися не буде. Затримки з притягненням винних до відповідальності посилюють горе матері убитого — Христини, яку влада залишила без будь-якої підтримки, навіть без психологічної.

«Євросоюз і країни, що до нього входять, не зможуть виконати свої зобов'язання по боротьбі з дискримінацією, якщо не будуть вжиті належні заходи стосовно всіх видів злочинів на грунті ненависті. Існуючі подвійні стандарти транслюють ідею, що одні види насильства заслуговують меншої уваги і меншого захисту, ніж інші. Це неприйнятно для Європейського союзу, який пишається тим, що відстоює рівність і загальне охоплення», — підсумував Марко Пероліні.

Джерело: amnesty.org.ru

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти