445

23 вересня – День святкування бісексуальності


День святкування бісексуальності (англ. Celebrate Bisexuality Day) щороку відзначається членами / членкинями спільноти бісексуалів/лок та їх близьких.

23 вересня – День святкування бісексуальності

Святкувати цей день почали з 1999 року і цим найбільше завдячують діяльності трьох американських активістів: Венді Каррі (Wendy Curry), Майкла Пейджа (Michael Page) та Дж. Р. Уїлбур (Gigi Raven Wilbur).

Головною ідеєю цього дня була демаргіналізація бісексуальності та відповідь упередженням щодо бісексуальних людей, які виникають як і зі сторони суспільної гетеронормативності, так і з боку ЛГБТ-спільноти (зокрема, гомосексуальних людей).

Вперше День святкування бісексуальності відзначили 23 вересня за участі Міжнародної Асоціації Лесбійок та Геїв ( англ. International Lesbian and Gay Association). З того часу святкування розширилося і вийшло за межі США. Так, цей день відзначали в Швеції, Великобританії, Японії, Німеччині та Новій Зеландії. А 18 вересня 2012 року міська рада Берклі, Каліфорнія (США), офіційно оголосила день 23 вересня – Днем гордості та бісексуальної видимості (англ. Bisexual Pride and Bi Visibility Day).

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти