63

Комітет ВР з питань праці вважає антидискримінаційний закон зайвим


Комітет Верховної Ради України з питань соціальної політики та праці у відповідь на відкрите звернення громадської організації «Точка опори» заявив, що не вважає доцільним ухвалення законопроекту № 2342 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запобігання та протидії дискримінації в Україні».

Комітет ВР з питань праці вважає антидискримінаційний закон зайвим

У офіційному листі, підписаному заступником голови комітету Ярославом Сухим, повідомляється, що члени Комітету розглянули проект антидискримінаційного закону 18 вересня, на черговому засіданні, та ухвалили рішення рекомендувати Верховній Раді його не приймати.

Свою позицію депутати обґрунтували тим, що «стаття 2-1 Кодексу законів про працю України не передбачає вичерпного переліку обставин» і що начебто, незалежно від їх існування Україна «забезпечує рівність трудових прав всіх громадян та вже встановлює заборону дискримінації за ознаками статті».

Таким чином, законодавці вже вкотре намагаються обійти міжнародні зобов’язання України та не допустити прийняття антидискримінаційного закону через наявність у ньому пункту про захист прав ЛГБТ, що є свідченням підтримки гомофобії та дискримінації на державному рівні. Через згадування у законі несправдливо маргіналізованої соціальної групи, депутати воліють не приймати його зовсім, щоб не зіпсувати «допомогою геям» свою репутацію серед гомофобно налаштованого електорату. 

Прес-служба Національного ЛГБТ-Порталу

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти