79

«Сонячний зайчик» знову в Києві


У рамках 43-го міжнародного кінофестивалю «Молодість», який відбудеться 19-27 жовтня, пройде альтернативна конкурсна програма квір-кіно «Сонячний зайчик». У конкурса буде власне жюрі, а організатори обіцяють показ робіт відомих режисерів.

«Сонячний зайчик» знову в Києві

«Sunny Bunny» — друга в світі після премії «Тедді» (Teddy Award на Берлінському кінофестивалі) програма ЛГБТ-фільмів на основних міжнародних кінофестивалях. 2007-го року ЛГБТ премію «Queer Lion» було започатковано також на Венеціанській Мострі, а з 2010 року приз «Queer Palm» вручають і в Каннах.

Програмі «Сонячний зайчик» вже більше десятка років — вона була заснована у 2001-му. У період з 2001 по 2005 роки фестиваль проходив у вигляді паралельного конкурса. Міжнародне жюрі серед фільмів «Молодості» обирало той, який був найбільш актуальним чи важливим для ЛГБТ-спільноти, і нагороджувало символічним подарунком – іграшковим зайцем із дзеркалом на животі.

Організатори називають «Сонячного зайчика» головним вітчизняним культурним ЛГБТ-заходом, відомим далеко за межами України.

«За роки свого існування «Сонячний зайчик» став важливою комунікативною платформою для ЛГБТ спільноти України, — зазначено на сайті «Молодості». — Це подія, створена спільнотою для спільноти. А масштаб та світове визнання кінофестивалю «Молодість» створює привід для широкої суспільної дискусії щодо тем та питань, які підіймаються в рамках програми».

Це буде 13-й «Сонячний зайчик», на якому будут представлені тринадцять повнометражних кінострічок. До конкурсної програми увійдуть дев’ять з них. Серед режисерського складу програми відомі Ксав’є Долан, Брюс Ля Брюс, Малґожата Шумовська та інші.

Слідкувати за програмою можна також на фейсбук-сторінці «Sunny Bunny» та в нашій афіші.

Програма фестивалю тут

Афіша та розклад сеансів тут.

Пресс-служба Національного ЛГБТ порталу.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти