69

Уряд підтримав законопроект про рівні права жінок і чоловіків у владі


Кабінет міністрів підтримав законопроект щодо забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків у владі та бізнесі, який був розроблений Мінсоцполітики.

Уряд підтримав законопроект про рівні права жінок і чоловіків у владі

Про це сказала міністр соціальної політики Наталія Королевська одразу після засідання уряду, повідомляє прес-служба Мінсоцполітики.

"Мета законопроекту - подолання низки гендерних проблем. Серед них: низький рівень представництва жінок на керівних посадах в органах виконавчої та законодавчої влади, розрив в оплаті праці українських жінок і чоловіків та низький рівень економічної активності жінок та їх представництва у керівництві бізнес-структур", - сказала Королевська.

За її словами, законопроект розроблено на виконання Державної програми забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків на період до 2016 року. Ним передбачається запровадження 30-відсоткових гендерних квот у виборчих списках політичних партій на виборах до парламенту та місцевих рад. Наразі у складі Верховної Ради України лише 9,4% жінок-депутатів.

"На відміну від більшості інших законопроектів наш документ комплексний та має на меті забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків навіть у сфері бізнесу та працевлаштування шляхом підтримки менш представленої статі. Тобто при призначенні на посаду за умови однакової кваліфікації кандидатів віддавати перевагу будуть менш представленій статі. Таким чином ми будемо сприяти розвитку професійного потенціалу представників найменш представленої статі у різних сферах трудових відносин з метою їх просування по роботі", - сказала Королевська.

"Удосконалення законодавства з гендерних питань є надзвичайно важливим у контексті запровадження європейських підходів до врегулювання проблем рівності прав і можливостей жінок та чоловіків", - підсумувала міністр.

Джерело: ukrinform.ua

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти