144

У Німеччині офіційно визнали "третю стать"


Інтерсексуальність віднині визнана у ФРН. 1 листопада 2013 року в Німеччині набув чинності закон, відповідно до якого необов’язково вказувати стать дитини у її свідоцтві про народження.

У Німеччині офіційно визнали "третю стать"

Біндія Рана щоразу опиняється у складному становищі, коли має потребу відвідати громадську вбиральню. Куди йти? До чоловічої? Люди скоса дивляться. До жіночої? Те ж саме. Проблема у тому, що Біндія Рана із Пакистану - гермафродит. У цьому випадку точно визначити стать неможливо, хоча в розмові з DW Біндія зізналася, що почувається радше жінкою, аніж чоловіком. Скільки подібних людей у Пакистані - невідомо. Офіційної статистики у цьому випадку не існує.
Із 2010 року у Пакистані діє закон, котрий урівнює інтерсексуалів у правах. До його ухвалення гермафродити не могли навіть реєструватися у якості громадян країни, а отже, відкривати рахунок у банку, голосувати на виборах, знімати квартиру. Новий закон відкрив для них шлях до освіти, медичних послуг, а у державних закладах країни була запроваджена двовідсоткова квота для інтерсексуалів під час заміщення вакансій.


Без права на самовизначення

У Німеччині немає законів, котрі би обмежували права людей з неоднозначною статевою приналежністю. Однак і тут вони стикаються з проблемами у повсякденному житті, у тому числі через те, що державні інстанції неодмінно зараховують їх до представників тієї чи іншої статі. "Так було, наприклад, під час існування загальної військової повинності", - пояснює голова Німецького товариства трансідентичності та інтерсексуальності (DGTI) Андреа Будзинскі. Того, в кого у свідоцтві про народження була вказана чоловіча стать, забирали до армії, навіть людина почувалася і виглядала радше як жінка.

До недавнього часу у німецьких свідоцтвах про народження існував вибір лише між жіночою та чоловічою статтю, і зробити його вимагалося обов’язково. Багатьох дітей, народжених інтерсексуалами, без їхньої згоди оперували, аби вони відповідали суспільним нормам. "Це призводило до того, що багато людей, прооперованих у ранньому віці, мимоволі опинялися у статевій ролі, котра суперечила їхній натурі, - говорить Андреа Будзинскі. - Це було порушенням прав людини, зокрема права на самовизначення".

Нові правила з 1 листопада

У листопаді в Німеччині почали діяти нові правила. Набув чинності закон, згідно з яким більше не буде необхідності вносити до свідоцтва про народження стать немовляти. Відповідну графу можна залишати порожньою. З правової точки зору це означає, що віднині людина, котра має ознаки обох статей, може бути не лише чоловіком або жінкою. У дорослому віці така людина зможе самостійно вибирати свою стать або узагалі не робити такого вибору.
Скількох людей стосуватиметься новий закон, поки що невідомо. У Німеччині також не існує офіційних даних про кількість інтерсексуалів. Та фактично у німецьке законодавство вводиться "третя стать". Однак у зв'язку із новими правилами виникають і запитання, котрі поки що лишаються без відповіді. Наприклад, що вноситимуть у відповідну графу у закордонних паспортах? Адже під час в'їзду до деяких країн можуть виникати проблеми, якщо у паспорті не буде вказана стать людини. Незрозуміло також, чи зможуть інтерсексуали брати законний шлюб.

"Третя стать" у світі

Офіційно "третя стать" існує і в деяких інших країнах. Так, в Австралії стать інтерсексуалів визначається як "інша". Такі мусульманські країни як Афганістан, Непал або Пакистан також офіційно визнали існування людей, приналежних до обох статей. "Причина в тому, - пояснює Біндія Рана, - що інтерсексуальність згадується навіть у Корані, і він терпимо ставиться до цього явища". Однак на її думку, у Пакистані потрібно ще багато зробити, аби інтерсексуали почувалися рівноправними у щоденному житті. Особливо це стосується перспективи працевлаштування, наголошує Рана.


Що ж стосується Німеччини, що і тут інтерсексуалам, на думку Біндії Рани, ще належатиме боротися за справжню рівноправність. Адже раніше над ними посміювалися. Коли влада одного з районів Берліна постановила поряд із чоловічими та жіночими громадськими туалетами відкривати ще і змішані, дехто називав це рішення "політичним абсурдом року". Однак для інтерсексуалів це було важливим кроком.

Джерело: Dw.de

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти