80

Бути чи не бути: анти-дискримінаційне законодавство та права ЛГБТ в Україні


"Це була коротка, і моторошна хода - всього 250 метрів, оточена міліцейським ланцюгом, у той час як розлючений натовп кидав гомофобні образи на нас і весь час намагався, але безуспішно, прорватися через поліцейський ланцюг", - Анна Кірей

Бути чи не бути: анти-дискримінаційне законодавство та права ЛГБТ в Україні

Це було 25 травня, і я була в числі десятків тих, які взяли участь у першому українському Марші Рівності в Києві, на підтримку прав лесбійок, геїв, бісексуалів і трансгендерів осіб. Як для українки, це був дуже емоційний момент для мене.

Цього тижняукраїнський парламент проведе слухання щодо поширення на лесбійок, геїв і бісексуалів захисту від дискримінації у сфері зайнятості. Протягом останніх дев'яти місяців в Україні гаряче дебатували про доцільність внесення поправок до Трудового кодексу, шляхом доповнення сексуальною орієнтацією перелыку підстав для захисту від дискримінації, відповідно до вимог Європейського Союзу у зв’язку з процесом лібералізації візового режиму. Проект доповнень був представлений у лютому 2013 року, але парламент зайшов у глухий кут у голосуванні. Різні групи регулярно протестують проти захисту ЛГБТ від дискримінації та у підтримку анти-ЛГБТ законопроектів про «пропаганду гомосексуалізму», які досі знаходяться на розгляді у парламенті. Слухання цього тижня будуть важливою частиною зусиль з переконання парламентарів проголосувати за захист лесбійок, геїв і бісексуалів від дискримінації

Існуєактивні, гучні і дуже публічні зусилля, щоб відкинути права ЛГБТ в Україні. Щонайменше дев'ять різних груп, від консервативних релігійних груп до ультраправих активістів, публічно заявили, що вони будуть проводити контр-протести на травневу подію. Фотографії відомих ЛГБТ активістів та інших, які підтримують права ЛГБТ, було розміщено у націоналістичних і неонацистських соціальних мереж, у супроводі публічних закликів до насильства.

Торікорганізатори були вимушені повністю скасувати марш через загрозу насильства, і вони були жорстоко побиті анти-ЛГБТ-активістами після прес-конференції про скасування події.

По жодному із розслідувань, які були розпочаті з метою розслідування погрозі фізичного насилля на обох заходах, не винесено вироку, незважаючи на безліч публічних фото і відео доказів.

Зрозуміло, що дискримінація ЛГБТ-людей є проблемою в Україні. Багато членів парламенту України заперечують існування дискримінації - навіть шістдесят один із тих політиків підписали петицію до Київської міської державної адміністрації про заборону Маршу Рівності.

Улипні 2013 року, Комітет з прав людини Організації Об'єднаних Націй заявив, що Україна повинна «чітко включити сексуальну орієнтацію та гендерну ідентичність в число заборонених підстав для дискримінації». Це час для українського парламенту активізувати свою прихильність до захисту меншин і зробити всеосяжне антидискримінаційне законодавство реальністю.

Анна Кірей, представниця Human Rights Watch в Україні.

Джерело: www.hrw.org

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти