68

«Amnesty International» призвала расследовать нападение на ЛГБТ-активистов в Петербурге


Російська влада повинні негайно знайти і віддати в руки правосуддя осіб, які вчинили гомофобний напад у Санкт-Петербурзі, в ході якого постраждали дві людини, заявила Amnesty International.

«Amnesty International» призвала расследовать нападение на ЛГБТ-активистов в Петербурге

За словами петербурзьких ЛГБТІ - активістів, у неділю ввечері двоє осіб у масках, озброєні травматичними пістолетами і битами, напали на офіс громадської організації LaSky, що допомагає ВІЛ-позитивним гомосексуалам.

«Це раптовий напад на активістів у Санкт -Петербурзі, на жаль, характерно для нинішньої гомофобної атмосфери в Росії, - сказав глава російського представництва« Amnesty International» Сергій Нікітін. - Якщо не вживати заходів по боротьбі із злочинами на грунті ненависті, насильство щодо меншин буде лише зростати».

«Російська влада повинні розслідувати жорстокі напади, знайти і покарати винних. Президент Росії Володимир Путін публічно заявив, що країна вітає представників ЛГБТІ-спільноти на Олімпіаді в Сочі, однак ці запевнення залишаються порожнім звуком зважаючи на кільксть злочинів на грунті ненависті».

Повідомляється, що після нападу прокуратура Санкт -Петербурга відкрила справу за статтею «хуліганство».

«Йдеться про напад із застосуванням насильства, яке призвело до серйозних травм, а могло призвести і до смерті, - зазначив Сергій Нікітін. - Винні мають бути знайдені і їх дії повинні бути засуджені в повній відповідності з законом».

Напад на офіс НКО «LaSky» відбулося під час так званого «райдужного чаювання» - щотижневої зустрічі представників ЛГБТІ-спільноти та гетеросексуалів, спрямованої на зміцнення толерантності та взаєморозуміння. Цієї неділі на зустрічі зібралися 25-30 учасників.

Анастасія Смирнова з російської «ЛГБТІ- мережі» повідомила журналістам, що поліція прибула на місце негайно, проте не знайшла там «ознак злочину».

Місцеві ЛГБТІ - активісти розповіли «Amnesty International», що постраждали дві людини, один з яких втратив зір на одне око.

Раніше цього року російська влада прийняла федеральний закон, який узаконює дискримінацію представників ЛГБТ-спільноти та організацій, що борються за права ЛГБТІ в Росії.

Закон обмежує право на свободу зборів і висловлювання думок для представників ЛГБТІ.  Прийняття закону також дало поштовх хвилі насильства щодо організацій, що працюють у сфері захисту прав ЛГБТІ. «Російська влада повинні негайно скасувати гомофобний закон», -  сказав правозахисник.

Джерело: amnesty.org.ru

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти