142

Євросоюз заявив, що може надати притулок членам ЛГБТ-спільноти


Люди з нетрадиційною сексуальною орієнтацією можуть становити особливу соціальну групу і розраховувати на отримання притулку в ЄС у зв'язку з переслідуванням за статевою ознакою.

Євросоюз заявив, що може надати притулок членам ЛГБТ-спільноти

У четвер, 7 листопада, Вища судова інстанція Євросоюзу опублікувала постанову, в якій йдеться, що люди з нетрадиційною сексуальною орієнтацією можуть становити особливу соціальну групу відповідно до директиви 2004/83/ЄC від 2004 року і розраховувати на отримання притулку в зв'язку з переслідуванням за статевою ознакою на батьківщині.

Зазначимо, що питання про те, чи входять люди з нетрадиційною сексуальною орієнтацією в особливу групу ризику і чи можуть вони розраховувати на отримання статусу біженця, виник у зв'язку зі справою у Нідерландах.

Троє людей - громадяни Сьєрра-Ліоні, Уганди і Сенегалу - подали заявку на отримання статусу біженців на території Королівства Нідерланди, стверджуючи, що на батьківщині їх чекає кримінальне переслідування і їм загрожує покарання аж до довічного ув'язнення через їхню нетрадиційну орієнтацію.

Ця справа дійшла до Державної Ради Нідерландів, яка, у свою чергу, звернулася по пояснення до суду Європейського союзу.

У постанові суду зазначається, що побоювань для отримання статусу біженця недостатньо - для цього потрібні вагомі докази.

Нагадаємо, напередодні міністр закордонних справ Королівства Нідерланди Франс Тіммерманс заявив, що російський закон про заборону пропаганди гомосексуалізму серед дітей націлений на обмеження свобод геїв і лесбійок, і Нідерланди можуть надати притулок постраждалим від гомофобії у Росії.

Джерело: ua.korrespondent.net

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти