106

Нападник на ЛГБТ-активіста відбувся умовним терміном


Гліб Ліхоткін, православний активіст і віце-президент руху «Воїни життя», відкрив вогонь із засобу самооборони під час мітингу на честь Міжнародного дня боротьби з гомофобією та трансфобією і потрапив одному з учасників мітингу в око. Стрілок був засуджений судом Петербурга до року позбавлення волі умовно.

Нападник на ЛГБТ-активіста відбувся умовним терміном

 Як встановили слідчі, 17 травня 2013 близько 19:00 на території Петровського парку проходив санкціонований мітинг, присвячений Міжнародному дню боротьби з гомофобією та трансфобією. Мирну акцію перервав звук пострілу. Гліб Ліхоткін кілька разів вистрілив з травматичного пістолета у бік повітряної кулі з написом «Христос любить чоловіків і жінок однаково». З одним із учасником зав`язалася боротьба -  він намагався вибити зброю, внаслідок чого був поранений.

У суді Ліхоткін заявив, що цілився в повітряну кулю, на якій було написано, що Бог любить чоловіків і жінок однаково. За словами Ліхоткіна, «ця богохульна фраза образила його особисто». Суд з`ясував, що обвинувачений вистрілив ще двічі, коли боровся з активістом, який намагалися його роззброїти. Тоді Ліхоткін влучив потерпілому в око.

Незважаючи на те що Ліхоткін був засуджений за хуліганство, настільки м'який вирок викликає побоювання, що суд не надто серйозно сприймає гомофобне насильство.

Схожий випадок, в результаті якого ЛГБТ-активіст отримав поранення, стався 4 листопада в Петербурзі. Група невідомих напала на представників ЛГБТ. В одного з ЛГБТ-активістів нападники вистрілили з травматичного пістолета. Молодий чоловік втратив зів на одне око. Депутата Мілонова, одного з ініціаторів закону про заборону так званої гей-пропаганди серед неповнолітніх, звинуватили в розпалюванні ворожнечі і ненависті. Відповідні заяви були подані до прокуратури і слідчого комітету Санкт-Петербурга. Приводом для подання заяви стали слова депутата, що стосувалися цих подій.

За матеріалами:  inotv.rt.com

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти