67

IKEA видалила статтю про лесбійок зі свого російського журналу


Шведська корпорація IKEA видалила з російської версії свого рекламного матеріалу статтю про пару лесбійок.

IKEA видалила статтю про лесбійок зі свого російського журналу

Як повідомляє англомовне шведське видання The Local, цей крок пояснили необхідністю дотримуватися російського закону про заборону пропаганди нетрадиційних сексуальних стосунків, але представники ЛГБТ-спільноти в Швеції оцінили рішення компанії як «боягузливе».

"При роботі з інформацією в IKEA ми керуємося двома основоположними принципами, - заявила представниця компанії Ільва Магнуссон . - По-перше, це дизайн, а по-друге - дотримання закону".

За словами Магнуссон, рішення не публікувати в Росії статтю про те, як лесбійки декорують своє житло, було спільно прийнято шведським і російським керівництвом IKEA.

Стаття про сімейну пару лесбійок Клари і Кірсті, які проживають у Великобританії і разом виховують однорічну дитину, розміщена в грудневому номері журналу Live, який, як уточнює Associated Press, поширюється серед членів клубу Ikea Family в двадцяти п'яти країнах.

Зазначимо, це не перший випадок, коли складання національних версій рекламних матеріалів IKEA викликало неоднозначну реакцію громадськості.

Зокрема, у вересні 2012 року компанія вирішила не публікувати на російському сайті фотографію людей у різнобарвних балаклавах, що перемогла в конкурсі, оскільки в ній побачили відсилання до справи Pussy Riot.

У жовтні того ж року IKEA видалила зображення жінок зі свого каталогу для Саудівської Аравії. Тим часом раніше, в 2011 році, в Італії IKEA опублікувала рекламу із зображенням двох геїв і підписом "ми відкриті для всіх сімей", що викликало критику з боку італійського уряду.

Джерело: http://ua.korrespondent.net

Прес-служба Національного ЛГБТ Порталу України

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти