478

Протест в IKEA


Наприкінці минулого тижня компанія IKEA видалила з російського каталогу статтю про лесбійську пару. Це викликало справжній переполох. Деякі розглядають цей вчинок як крок назад, повернення до гомофобного минулого. Навіть незважаючи на те, що IKEA в 1994 перша зняла в своїй рекламі гей-пару, частина покупців висловили протест і повідомили, що більше ніколи не будуть робити покупки у меблевого гіганта.

Протест в IKEA

Інші перейшли до більш радикальних дій. Вони вирішили "продемонструвати" свою свободу самовираження, відвідавши IKEA в Брукліні і розігравши постановку "Kiss-in" під час жвавої торгівлі у вихідні. Після чого зробили свою версію каталогу: "IQEA. Special Russian LGBTQ Holyday Edition".

Фотосесію організували Joseph Huff - Hannon, співредактор книги "Гей- пропаганда: російські любовні історії", Олександр Каргальцев, російський художник, який отримав притулок у США і Nina Long, співзасновник асоціації "Rusa LGBT".

"IKEA називають себе магазином для поліпшення життя, але після того, як компанія видалили лесбійську пару з російської версії свого каталогу, про покращення життя не може йти й мови" - сказав Huff-Hannon виданню Huffingtonpost .

Активісти вважають, що "Ікеа повинна припинити образу своїх ЛГБТ-клієнтів в Росії і в усьому світі, опублікувавши історію про лесбіянок російською мовою". Стаття розповідала про життя лесбіянок Клари і Кірсті з Великобританії, про їх будинок і про те, як вони виховують свого маленького сина (якого вони називають "наша мавпочка") .

Прес-секретар IKEA Ільва Магнуссон заявила, що рішення видалити статтю в російській версії було прийнято після консультації з російськими юристами. "Ми повинні діяти за законом тієї країни, на чиїй території ми працюємо," - заявила прес -секретар IKEA Ільва Магнуссон

Джерело: tguy.ru

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти