129

Amnesty International почала глобальну компанію солідарності з білоруських геєм


6 грудня стартувала найбільша правозахисна акція в світі - марафон з написання листів на захист прав людини «Write for Rights» ("Напиши за права"). Акція традиційно проводиться в грудні і приурочена до Всесвітнього Дня прав людини (10 грудня). Її ініціатором є Amnesty International. Упродовж тижня небайдужі люди з різних куточків земної кулі відправляють листи, факси, електронні листи на захист прав людини.

Amnesty International почала глобальну компанію солідарності з білоруських геєм

Міжнародна правозахисна організація Amnesty International розпочала глобальну кампанію солідарності на підтримку білоруського гея Ігоря Тихонюка в рамках щорічного заходу «Марафон Написання Листів». Цей захід проходить кожного року, об'єднуючи людей з усього світу або вони мали змогу допомогти тим, чиї права порушено. 

Ігор Тиханюк, гей та активіст за права геїв, перебував на стаціонарному лікуванні виразки шлунка, коли двоє поліцейських увійшли до лікарні та попросили його піти з ними. У поліцейській дільниці його було неодноразово побито співробітниками поліції. Його піддавали словесним образам за те, що він – гей, та погрожували ще більшим насильством.Цей інцидент стався в лютому 2013 року, незабаром після того, як Ігор Тиханюк намагався зареєструвати Правозахисний центр «Лямбда», організацію, що підтримує права лесбійок, геїв, бісексуалів, трансґендерних та інтерсексуальних людей у Білорусі. Ніхто не був притягнутий до відповідальності за жорстоке поводження з ним.

"Я не хочу ховатися. Я живу відкрито. Це не просто в Білорусі, але я хочу показати людям, що я людина, як і всі. На своєму прикладі я хочу показати, що можна жити відкрито", - Ігор Тиханюк

Amnesty закликає допомогти Ігорю домогтися розслідування і справедливого суду. Для цього ви можете підписати електронну петицію до влади, а також написати лист солідарності Ігорю на порталі Amnesty International Ukraine. 

На порталі ви можете ознайомитися з іншими справами, ознайомитися з картою точок написання листів в Україні.

Прес-служба Національного ЛГБТ Порталу. 

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти