138

В Європу без меншин


Народні депутати від Партії регіонів пропонують внести зміни в угоду про асоціацію з ЄС в частині антидискримінаційного законодавства. На їх думку, деякі норми документа порушують Конституцію. Представники ЛГБТ-спільноти з ініціативою не згодні, а політологи вважають, що ЄС не піде на такі пропозиції української сторони.

В Європу без меншин

Верховній раді запропонували ухвалити постанову з закликом внести зміни в угоду про асоціацію з Євросоюзом. Мова йде про положеннях, згідно з якими Україна зобов'язується прийняти гендерне і антидискримінаційне законодавство щодо осіб з нетрадиційною сексуальною орієнтацією. Однак, на думку авторів документа - шести народних депутатів від Партії регіонів - пропоновані європейською спільнотою норми «грубо порушують Конституцію в частині гарантованості презумпції невинності». Зокрема, депутати посилаються на норму угоди, згідно з якою в разі виникнення судового спору «відповідач зобов'язаний доводити, що порушення принципу рівного ставлення (за ознакою статевої орієнтації . -"Комерсант" ) не було».

При цьому в пояснювальній записці депутати наголошують, що громадські організації України зібрали понад 200 тис. підписів громадян, які категорично проти легалізації одностатевих відносин. Крім того, вони наводять дані соціологічних опитувань, згідно з якими близько 95% українців виступають проти легалізації гомосексуальних сімей. «У нас немає ніякої дискримінації за ознакою статевої орієнтації, та статті за гомосексуалізм в Кримінальному кодексі немає, - заявив один з авторів документа, Вадим Колесніченко. - Навпаки, зустрічаючись з людьми, я бачу, що всі хочуть захистити дітей від пропаганди одностатевих відносин». Нагадаємо, в травні народні депутати від Партії регіонів, і опозиції відмовилися приймати закони про протидію дискримінації секс-меншин.

«Пан Колесніченко намагається просунути через парламент ідею, що порушувати права громадян і громадянок на підставі їхньої сексуальної орієнтації - цілком у дусі українських національних традицій, - поскаржився керівник" Гей -форуму України "Святослав Шеремет. - Зрозуміло, Євросоюз вважає подібне ставлення до ЛГБТ неприйнятним». 

Політолог Вадим Карасьов вважає, що даною ініціативою Партія регіонів може готувати собі алібі на випадок остаточної відмови від підписання угоди про асоціацію: «Європа на такі пропозиції не піде, і Партія регіонів спеціально висуває нездійсненні вимоги, щоб потім було чим обгрунтовувати відмову від євроінтеграції».

Джерело: kommersant.ua

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти