166

У Люксембурзі вперше прем'єр-міністром став гей


Прем'єр-міністром Люксембургу був обраний лідер демократичної партії, екс-мер столиці країни - 40-річний Ксав'є Бетель. Він став першим відкритим геєм, що зайняв цей пост. В офіційній резиденції він буде проживати зі своїм партнером Дестенеем Готьє.

У Люксембурзі вперше прем'єр-міністром став гей

Бетель повідомив, що саме його партнер зіграв головну роль у тому, щоб Ксавьє зайняв цей відповідальний пост. "Наступного дня після виборів я запитав його, чи буде нормальним, якщо я сформую уряд, і він мене підтримав . Якби він сказав ні, то мені потрібно було б подумати, чи можу я прийняти це чи ні. Мені не хотілося руйнувати відносини", - зізнався Ксавьє Бетель.

Новий прем'єр -міністр пообіцяв узаконити в Люксембурзі одностатеві шлюби вже в 2014 році. Крім того, він планує замінити традиційну релігійну освіту в школах на більш світську.

До Беттелом пост прем'єр-міністра цілих 19 років обіймав Жан ​​-Клод Юнкер. Ксавьє Бетель - не перший політик з нетрадиційною орієнтацією, який очолює державу. Чинний прем'єр -міністр Бельгії Еліо ді Рупо є геєм, а пост глави уряду Ісландії донедавна займала лесбіянка Йоханна Сігурдардоттір.

Джерело: tguy.ru

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти