109

Елтон Джон в Москві виступив проти дискримінації


Британський співак Елтон Джон в п'ятницю ввечері виступив з концертом у Москві і закликав шанувальників насолоджуватися музикою і гармонією, відмовившись від будь-якої дискримінації, включаючи і дискримінацію сексуальних меншин.

Елтон Джон в Москві виступив проти дискримінації

Своє шоу співак присвятив пам'яті жителя Волгограда Владислава Торнового, який був убитий на початку травня нібито на грунті гомофобії. При цьому друзі і близькі убитого заперечували, що він був гомосексуалом.

Раніше в британській пресі з'явилася інформація про те, що у музиканта нібито можуть виникнути проблеми з приїздом до Росії.

Проте російський організатор концертів, компанія SAV Entertainment, випустила заяву, в якій запевнила, що заплановані концерти - в Москві і Казані - відбудуться.

Заклик до гармонії

Організатори міні-турне Елтона Джона в Росії також повідомили, що музикант приїде в країну, незважаючи на прийнятий раніше цього року закон, обмежує пропаганду" нетрадиційної сексуальної орієнтації".

У листопаді сер Елтон публічно обіцяв підняти це питання під час своїх концертів у Москві і Казані.

Музикант також заявив, що має намір зустрітися з російськими геями, оцінивши їх становище як "жахливе" . Він також пообіцяв бути обережним у критиці президента Володимира Путіна, але в той же час мав намір сказати "щось важливе" зі сцени.

На концерті в Москві Елтон Джон заявив, що із сумом дізнався про прийняття в Росії закону, який він назвав "антігейскім".

Музикант зазначив, що багато хто з друзів відмовляли його їхати до Москви через цього закону, проте співак не став засмучувати шанувальників і змінювати свого рішення. При цьому він закликав своїх шанувальників відмовитися від будь-якої дискримінації, в тому числі на грунті нетрадиційної сексуальної орієнтації.

"Подивіться навколо себе - ви бачите чоловіків, жінок, молодих і старих, геїв і гетеросексуалів. Тисячі щасливих людей, що насолоджуються музикою. Ми всі тут в гармонії, а гармонія це те, що робить сім'ї щасливими, а суспільство міцним", - сказав співак, звертаючись до фанатів.

У суботу у Елтона Джона запланований ще один концерт в Казані.

Елтон Джон став першою світовою знаменитістю, яка відстоює права  гомосексуалів в Росії після прийняття закону про "гей- пропаганду".

По стопах Мадонни

Критики цього закону побоюються, що його після його прийняття в Росії можуть заборонятися будь-які заходи, спрямовані на боротьбу за права геїв і лесбіянок.

Торік Мадонна і Леді Гага висловилися під час своїх концертів у Петербурзі з критикою подібного закону, прийнятого міською владою.

Організатори концерту Леді Гаги згодом були оштрафовані на 20 тис. рублів (близько 600 доларів), правда, за порушення іншого закону - "про захист дітей від інформаці , що приносить шкоду їх здоров'ю або розвитку".

Елтон Джон публічно оголосив про те, що він гей, в 1988 році. Він живе в цивільному шлюбі зі своїм партнером Девідом Фернішем. У них двоє дітей, яких для них народила сурогатна мати.

У вересні Елтон Джон сказав в інтерв'ю газеті Guardian, що він просто зобов'язаний виступити в Росі , щоб місцеві геї не "почувалися в ізоляції ".

"Будучи  геєм я не можу залишити цих людей наодинці, я повинен туди поїхати і висловити свою солідарність з ними", - сказав він.

"Я не знаю, що там станеться, але я просто повинен туди поїхати". Елтон Джон - частий гість у Росії, його концерти регулярно проходять в різних російських містах.

Секс на даху

"Союз православних корогвоносців " і " Уральський батьківський комітет" вже виступили проти концертів Елтона Джона в Росії.

Стаття кримінального кодексу , що передбачала покарання за добровільний секс між партнерами -чоловіками була скасована в Росії в 1993 році, проте ще кілька років після цього російські лікарі класифікували гомосексуальна поведінка як психічне відхилення .

Згідно з опитуванням "Левада- центру", 34 % росіян вважають гомосексуалізм захворюванням, яке повинно лікуватися.

У західній пресі вже кілька днів обговорювалася можливість того, що через закон про гей- пропаганди Елтон Джон не отримає російську візу.

Водночас у сера Елтона є давній досвід в тому, що стосується підозрілості з боку влади в Москві.

Коли він приїхав туди в 1979 році, до нього приставили перекладача, який, по всій видимості, повинен був за ним доглядати. Але, як каже Елтон Джон , "все скінчилося тим, що я зайнявся з ним сексом на даху готелю".

У світлі запланованих на початок наступного року зимових Олімпійських ігор у Сочі нове російське законодавство привернуло до себе увагу в усьому світі.

Проте російський президент Володимир Путін заявив, що спортсмени, вболівальники та гості Олімпіади нетрадиційної сексуальної орієнтації можуть приїжджати в країну без страху.

Джерело: BBC

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти