69

Влада Нью-йорка і інвестори встали на захист російського лгбт-спільноти


Представники влади Нью-Йорка і 19 великих інвесторів звернулися до міжнародних компаніям-спонсорам Олімпіади в Сочі з закликом виступити проти російського законодавства, яке, на їх думку, обмежує права ЛГБТ. Лист був спрямований таким корпораціям, як Visa, Coca-Cola, McDonalds, Omega, Samsung, General Electric, Panasonic, Proctor & Gamble.

Влада Нью-йорка і інвестори встали на захист російського лгбт-спільноти

Фінансовий інспектор штату Нью-Йорк Томас Дінаполі і фінансовий інспектор міста Нью-Йорк Джон Лі, відповідають за управління коштами державних пенсійних фондів на $ 160 млрд, а також ряд інвестфондів, керуючих активами на загальну суму $ 327 млрд, звернулися з листом до десяти найбільшим корпоративним спонсорів Олімпіади в Сочі, а саме до компаній Visa, Coca-Cola, Dow Chemical, General Electric, Omega (Swatch), McDonalds, Panasonic, Proctor & Gamble, Samsung і AtoS.У листі міститься заклик завчасно вжити заходів для забезпечення прав людини як для російських громадян, а також спортсменів і гостей Олімпіади.

Лист інвесторів стало відповіддю на нещодавно прийняте в Росії законодавство, яке, на думку ряду правозахисників, обмежує права секс-меншин. На думку влади Нью-Йорка та інвесторів, компанії повинні переконатися в тому, що їх політика недопущення дискримінації ефективно працює повсюдно, особливо щодо їх російських співробітників. Крім того, спонсори «повинні закликати лідерів Російської Федерації скасувати закони », які, на думку низки правозахисників, позбавляють членів російського ЛГБТ- співтовариства громадянських свобод, а також «закликати МОК в терміновому порядку домогтися від влади РФ твердих зобов'язань забезпечити безпеку і дотримання прав людини всіх спортсменів, учасників і глядачів зимових Ігор ».

«Дискримінаційні закони російського уряду затьмарюють Олімпіаду. Ми закликаємо корпоративних спонсорів встати на захист поваги і рівності, які є основами олімпійського руху, і не допустити порушення прав людини. Виступити проти таких упереджених законів важливо не тільки тому, що це єдино правильний крок; це необхідно також для захисту інтересів акціонерів і корпоративної репутації », - йдеться в заяві пана Дінаполі.

Зобов'язання міжнародних компаній з проведення відповідальної соціальної політики і захисту інтересів акціонерів від репутаційних ризиків прописані в недавно прийнятих Керівних принципах ООН з питань бізнесу та прав людини. Принципи ООН увазі, що компанії зобов'язані усувати порушення прав людини в тих випадках, коли вони впливають на їх ділові операції. «Оскільки Олімпійські ігри на 92% фінансуються за рахунок спонсорів і доходів від реклами, немає ніяких сумнівів, що корпоративні спонсори мають вплив на Міжнародний олімпійський комітет і приймаючі країни. Тому ніщо не може служити виправданням їх (спонсоров. - "Комерсант") мовчанню і бездіяльності », - вважає Шеллі Альперн, глава соціальних досліджень та захисту прав акціонерів інвестиційної компанії Clean Yield, яка входить до число підписали листа інвесторів.

Наталія Бархатова

Джерело: Коммерсант.ru

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти