38

Що думають українські депутати про гей-шлюби


Вітчизняні політики після рішення Євросуду з прав людини про зрівняння гей-шлюбів із традиційними здебільшого виступили проти можливості узаконення відносин гомосексуалістів в Україні.

Що думають українські депутати про гей-шлюби

Опитані Укрінформом народні депутати запевняють у недоторканності традиційних сімейних відносин і неможливості легалізації гей-шлюбів навіть в разі можливого вступу у лояльний до гомосексуалів Євросоюз. Однак деякі готові до таких радикальних заходів в обмін на привілеї для громадян.

"В Україні така практика (одностатевих шлюбів – ред.) неможлива, і навіть якщо Україна в майбутньому висловить своє прагнення бути в Європейському Союзі, то все одно у нас буде збережена та система, яка є сьогодні, зокрема дозволений шлюб виключно між чоловіком та жінкою", - сказав народний депутат від парламентської фракції "УДАР" Павло Розенко. Водночас він переконаний, що до рішення Євросуду треба ставитися толерантно.

А народний депутат від фракції Партії регіонів Володимир Олійник ладен робити усе, аби такого в Україні не було:"Приїхали ми. На мій погляд, треба чинити цивілізований опір цим явищам. Це питання потребує імплементації, а не просто рішення Європейського Суду. Ті, хто будуть на цих позиціях стояти, що це правильно, я маю на увазі, визнання одностатевих шлюбів, то, напевно, повинні або в церкву не ходити, або зайняти чітку позицію". Попри наміри чинити всілякий опір з огляду на релігійні сповідання та батьківство, Олійник готовий на референдум з цього питання. "Я б пішов на референдум і спробував у людей запитати, чи правильно вони розуміють, що таке сім'я згідно Конституції - це шлюб чоловіка і жінки чи як?", - запитав політик.

Водночас обранець від "Батьківщини" Борис Тарасюк, попри, як він каже, свою традиційну орієнтацію та християнські цінності, спокійно ставиться до гомосексуалістів. Він навіть ладен піти на легалізацію нетрадиційних шлюбів заради безвізового режиму з ЄС: "Я дотримуюсь традиційної орієнтації, і я християнин. Але, як громадянин, як політик, я ставлюся до цього з розумінням. Це не значить, що я буду йти й агітувати за це, але, якщо йдеться, наприклад, про прийняття законопроекту, який надасть мільйонам українців право на безвізовий в'їзд в країни Європейського Союзу, то із законами, які надають одностатевим парам такі ж льготи, як і традиційним, я згоден".

Лідер КПУ Петро Симоненко взагалі назвав гей-цінності збоченням і порадив гомосексуалістам йти до лікарів. "Я переконаний, що сьогодні треба зробити все для того, щоб зберегти традиційні цінності, а не збочені, як намагаються їх представити. Треба звертатися до лікарів і думати про те, що буде далі", - наголосив комуніст. Він переконаний, що українцям такі ідейні цінності нав’язуються навмисне: "Все це робиться Європою навмисно, для того, щоб зруйнувати наші традиції і ментальність нашого народу".

За словами Симоненка, легалізація одностатевих шлюбів є однією з вимог для України в Угоді про асоціацію. "Ми виступаємо проти цього, і я вважаю, що це буде мати дуже негативні наслідки, якщо хтось буде запроваджувати це в Україні", - сказав лідер Компартії.

Свободівець Ігор Мірошниченко, поглинений подіями на Майдані, взагалі відмовився говорити про рішення ЄСПЛ."Все, що не стосується питання Януковича і Майдану, я не обговорюю. Зараз важливим є тільки це", - переконаний він. Водночас, як відомо, ВО "Свобода" не відзначається позитивним ставленням до геїв та гей-пропаганди.

Нагадаємо, на сайті Європейського суду опубліковано постанову про зрівняння гомосексуального партнерства з традиційним шлюбом. Постанова стосується і країн, де одностатеві шлюби не легалізовані.

Джерело: Укрінформ

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти