1781

«Парад глузду»

— Rayan Riener

Це моя торішня стаття, яка стосувалася проведення гей-параду у Києві і мій погляд на подію, але здається, вона зараз актуальна як ніколи... Ця стаття для всіх, і для прихильників і для противників.


«Єдині демони, що існують у Світі, палають лише у наших серцях», - сказав велично маленький Ганді. Він, сам не знаючи того, показав своїм життям, як викорінити усе те божевілля Світу, яке відбувається і зараз. Викорінити, викинути, забути, але без жодного насилля. 

Насилля та взаємні образи не вирішать проблеми 25 травня.  Вони лише поглиблять її. Можливо навіть заберуть життя  невинної жертви. З обох сторін, можуть постраждати люди; про нерви та психіку - делікатно промовчу. Але, що робити? 

Треба вчитися. Наше незалежне суспільство дуже молоде, і до справжньої зрілості – далеко. Треба зрозуміти і прийняти це як належне, вчитися, а не воювати. Вивчати проблему, спостерігати, шукати вирішення – консенсус… 

Замість цього гомофоби вишукують геїв чи тих, кого вони вважають геями-підарасами та нападають, щоб задовольнити свої тваринні інстинкти. Засолодити свою жагу кинути дров у полум’я внутрішнього зла насильства. Ніякому насиллю немає жодного виправдання! 

Але ж і деякі геї…навіщо провокують людей?  Тупо випендрюються,  «які ми сміливці» - лизатися та зажиматися на людях.  Звісно, можете сказати: «Але ж це роблять вони усі, чому нам не можна? Хіба це справедливо?!» Проте хіба це не загальна проблема Неповаги один до одного у нашому суспільстві? Суспільство до цього поки не готове. Більшість українців - народжені у Радянському Союзі, де слово «Особистість» нічого не вартувало та не значило. Народжені у цілком конформному суспільстві, яке не мало аналогів у Світі взагалі. Зараз, хіба що, можна зрівняти із КімЧенІрією, де немає прав у людей. Нам далеко до правового суспільства, і тому треба більш м’яко підводити до розуміння та сприйняття, народжених у ту ще епоху, людей…

Так, усюди провокація, і на телебаченні лише голі цицьки, але нехай це залишиться лицемірною проблемою гетеро-ханжества. Їх аморальна «нормальна» пропагація…

Тим не менше, треба нарешті визнати, що люди дуже різні: різних вподобань, віросповідань, світогляду і так далі… І у якомусь сенсі, ми усі є у меншості у тих чи інших речах. Тому, так хочеться задати доречне запитання:якщо ми не можемо бути стриманими стосовно один одного, то хто ми, як не тупе бидло?

Зверху посміхаються, потираючи руки, та зловтішаються: ми знову зайняті не тим, поки хтось краде наші податки та їздить просто на неймовірно «царських» авто. Задумайтесь!!!

Так, ми усі рівні, але щоб поважали Вашу свободу – ми, разом, повинні поважати і свободу вибору Кожної окремої людини.  Для побудови нашого спільного Дому треба вести себе дипломатично та стримано, як на роботі. Серйозно. 

Хочу виділити особливу тему - «Зовнішній вигляд». Зовнішній вигляд - особиста справа кожної людини, як і поведінка, яка може не подобатися іншим, але не є загрозливою для оточуючих.  Зовнішній вигляд - частина людської Особистості. Чи маємо ми право втручатися в Особистість інших людей та диктувати, якою вона повинна бути? Ні. Також, зовнішній вигляд не залежить від орієнтації, але, чомусь, більшість людей судить за зовнішнім виглядом. Тому в нас досі доцільно існує маса людей, які ламають ці стереотипи на власному прикладі.  Довге волосся у хлопця - підарас! Закоротке у дівчини - ти шо, лесбіянка?!

Це – лише приклад, але ми, на жаль, ще не піднялися на сходинку вище у цьому питанні. Правда у тому, що тіло  – особиста територія кожної людини. Її не можна безтактно переходити і «гвалтувати» своїми порадами стосовно неї самої ж. Бо це, дійсно, – моральне Згвавтування та позбавлення особистого права вибору, так би мовити, найближчого до тіла. Проблема навіть не у «гомоеротичному», чи то «лесбоеротичному» вигляді тих чи інших осіб, а й у сприйнятті Особистості, не схожої на інших, «стандартних» людей.

Хочу навести простий приклад: зайдіть на будь-який гей-сайт. Роздивіться анкети учасників.  Як виглядатиме більша частина користувачів? Так як і більшість будь-яких чоловіків та хлопців на вулиці. Потім зайдіть на сайт знайомств хлопців із дівчатами, що ви там побачите? Яких хлопців? Ви розумієте, до чого я веду? Щось не те:  стереотипи про «вигляд» гомо- та гетеро ламаються.

Так! Проблема не у тому, що зовнішній вигляд може чи не може свідчити, чи гей хтось, чи ні. Проблема у тому, що люди не хочуть миритися з тим, що є  інші, не схожі на усіх. Саме це викликає ненависть у «консервованих» людей, які бояться усього незрозумілого. Та, замість того, щоб вивчити та намагатися зрозуміти людину, що, у більшості випадків, вдасться, вони починають ненавидіти, бо це є майже природній механізм – боятися незрозумілого.

І це, повірте, вже більше, ніж справа принципу, це боротьба за власну унікальну яскраву Особистість, право на самовираження, яке в нас так дискримінується. 

Тож, можливо досить користуватися «типовими», ні на що не гідними шаблонами, обвішувати людей ярликами, немов ялинки, не знаючи головного – душі людини, її справ, життя. Досить… Невже ми не наїлися, до краю, неповаги? Ми ж бо в одній Країні, одному човні, і, хочемо ми того чи ні, повинні нарешті навчитися поважати один одного. Бо без керування човен не буде пливти у ту сторону, яку нам потрібно, - до розвитку та добробуту. А то й взагалі – будемо потоплені хвилями «лайнерів», тих, хто забрав  у нас останнє, висадивши у шлюпку добивати один одного?!

Саме тому, я сподіваюся: 25-го травня усе пройде цивілізовано та з повагою один до одного. Мирно.  А ще, хочу додати, дуже часто, проста спокійна розмова двох ворогуючих сторін знімає напруженість  та нищить шаблони, прибирає ярликові уявлення. Спроба «просто поговорити, щоб зрозуміти», в результаті, показує спільні риси, спільні проблеми і переживання… Адже, усі люди у чомусь залишаться однаковими. Ми – одного виду. Ми – європейці. Ми – одна Країна. Ми – українці. А колись, тисячі років тому,  Ми були одним єдиним племенем. 

Оригінал статті за посиланням: http://here-and-now-now.blogspot.com/2013/05/blog-post_22.html

 Від (22 травня 2013) стосовно події 25 травня.

Автор: Костянтин Квітка 

Редактор: Ольга Момот
Рейтинг
3.6666666666667
Ваша оценка
Подписывайтесь
на наши аккаунты