844

Гомофоби спалили Жовтень або чому слід заборонити ненависть

— Rayan Riener

У середу, на вечірньому сеансі кінопоказу стрічки Літні ночі у програмі Молодості 44, був скоєний навмисний підпал... За словами очевидців, це був якийсь предмет, який жбурнули у глядачів і він почав диміти та горіти...


Одразу після підпалу, у всіх ЗМІ, чи не першим мотивом підпалу був - напад на грунті ненависті до ЛГБТ, адже саме у цей день, був показ чергової стрічки програми "Сонячний зайчик" Молодості 44 про хлопця-трансгендера... Царина культури, - недоторканна, але лише для культурних людей. Прикро, але не всі у нашому суспільстві, можуть зрозуміти це. Для багатьох досі, стигми радянської пропаганди - норма.

І дійсно, чому саме в цей день? Чому саме в час показу ЛГБТ-програмили? У році більше ніж 360 діб, щоб спалити кінотеатр і зробити своє рейдерське захоплення - друге припущення підпалу.  Тому, моя думка, що це навмисний підпал на грунті ненависті до ЛГБТ. Тим більш, ще минулого року, прямо під кінотеатром у час тогорічної програми Сонячного зайчика було показово спавлений веселковий стяг ЛГБТ-спільноти. Певно, це було "попередження", яке втілилося у цьому році такими катастрофічними наслідками для усього Києва...

...не покаране зло - зростає. Ненависть породжуєтільки більшу ненависть.

В усіх новинах на ТБ та газетах/журналах - відверте обурення підпалом, цією вакханалією нігілізму та ненависті. А в мене особисто знову питання: а хіба суспільство не розуміє, що гомофобія стосується і шкодить всім? Цей випадок, дійсно багатьом відкриє очі про розмір тої ненависті до ЛГБТ України, ті масштаби наслідків тенденцій, що дозволяють і множать безкарні насильницькі дії до ЛГБТ-спільноти. Адже від гомофобії, тепер стає зрозуміло для всіх, не застрахований НІХТО. 

E dbgecre ТСН: Директор Жовтня каже тільки про одну версію - гомофобія. Підпал бeв у залі гегемон, де відбувалися покази стрічок на трансгендерну тематику. Вона вважає це єдиною причиною підпалу. Рейдерство тут ні до чого. У межах права - це називається теракт. Нападники не хотіли, щоб відбувалися покази ЛГБТ-кіно. 

За вечір, люди створили спільноти у Фейсбуці (https://www.facebook.com/events/1708112356080512/1708119506079797/) та ВКонтакті (https://vk.com/savezhovten) для організації протестів. Також з шаленою швидкістю розповсюдився хештег #‎Savezhovten‬ для більшої концентрації та організації інформації. Море картинок та фотозакликів за масштабами нагадують Євромайдан. 

Країна обурена, Київ за ніч переполошився, Фейсбук гудить як вулик! Це тільки треба було бачити, як за кілька годин лише, було запрошено до протесту десятки тисяч людей! І в п'ятницю, обурені мешкацні Києва вийдуть в знак протесту до КМДА о 11:00 щоб висловити свої вимоги до мера міста та влади:

- ефективно і прозоро розслідувати підпал кінотеатру, притягти винних у підпалі до відповідальності
- виділити кошти на відновлення будівлі з міського бюджету на найближчій сесії міської ради;
- гарантувати, що на цьому місці буде відбудовано кінотеатр за оригінальним проектом;
- гарантувати, що кінотеатр разом з ділянкою не буде передаватись у власність комерційним структурам;
- продовжити договір з ТОВ Кіноман про оренду приміщення;
- озвучити конкретні кроки щодо захисту культурної і історичної спадщини міста

Активісти також хочуть нагадати владі, що знищення культурних пам’яток носить в Києві системний характер, і щоб зупинити цей процес необхідно створити ефективний механізм захисту пам’яток в комунальній власності міста від рейдерських посягань. І запрошують всіх бажаючих долучить до акції протесту, та в знак підтримки спаленого кінотеатру «Жовтень» просять учасників вдягати речі та стрічки жовтого кольору. 

Під час акції заборонено використовувати партійну символіку та проводити агітацію політичних партій.

Ви також можете запросити на акцію максимум ваших фб-френдів з Києва (можна вибрати саме з Києва). Є час, щоб намалювати плакати. І це - саме той час, щоб суспільство нарешті зрозуміло - безкарна гомофобія - шкодить всім. Цього разу, обійшлося без жертв, але хто сказав, що не буде наступного разу? Закону, якйи би карав людей за злочини на грунті ненависті - в нас досі затверджений...

Кінотеатр жовтень, це велика втрата для всіх Киян, не тільки для ЛГБТ. Фестиваль і програма Сонячного зайчика продовжиться, але ж Жовтень показував набагато більше різноманітного, цікавого, інтелектального та вартісного кіно, вже безліч десятеліть... Що тепер? І питання: навіщо? Навіщо було кидати той клятий вогонь ненависті, який тільки дивом не спалив живих людей...Навіщо усе це? Кому дійсно заважають ЛГБТ-люди? І чим? На показ стрічок ніхто нікого не тягне силоміць. 

P. S. Цим ганебним вчинком, гомофоби тільки більше відкрили українцям очі на свій деструктивізм та безкарність у відношенні спільноти, яку ніхто не захищає, і по відношенню до кінотеатру, який став основною жертвою, що довела - гомофобія шкодить усім.  І можливо, саме ви та ваше майно - стануть наступною жертвою безкарної гомофобії.

 

Рейтинг
3.6666666666667
Ваша оценка
Подписывайтесь
на наши аккаунты