633

Дискусія «Камін аут. Підтримка і погляд з боку батьків» у Запоріжжі

— barbaman

"Теплими можуть бути не тільки речі, але й люди ... Доказом цього став для мене один з вечорів, коли проходила зустріч-дискусія ЛГБТ і мам-активісток, які захищають права своїх дітей !!! Ці жінки стали для нас героїнями нашого часу!!! Те, що ми говорили -


Наприкінці червня 2015 у Запоріжжі відбулася дискусія «Камін аут. Підтримка і погляд з боку батьків». У дискусії взяли участь мами, які прийняли своїх дітей і захищають їх право на щасливе життя, а також гомосексуальні хлопці та дівчата. Також на зустріч прийшли мама лесбіянка і її дочка, з якою вони відкрито обговорюють сексуальність.

Учасники та учасниці поділилися своїми історіями камін ауту і пов'язаними з цим почуттями і переживаннями. Деякі з присутніх розповіли про намір зробити камін аут в сім'ї, а також фактори, які цьому перешкоджають. 

Батьки поділилися історіями про прийняття сексуальності своїх дітей і тим, як це у них проходило. Цікавою була історія дочки, яка приймає і підтримує сексуальність своєї матері. Вона розповіла про те, як відстоює право своєї матері бути тією, хто вона є. Про боротьбу сім'ї і соціуму. 

Мами активістки батьківської ініціативи «Терго» розповіли про свою організацію, про марш рівності в Києві і свою участь у гей прайд у Варшаві. 

Зустріч пройшла в теплій і дружній атмосфері співучасті, розуміння і підтримки. 

Наприкінці зустрічі учасники дискусії висловлювали один одному подяку і надію на швидку зустріч на подібному заході, але в більш широкому колі. Багато учасників висловили бажання познайомити своїх батьків і близьких з мамами-активістками. 

Один з учасників вважає: "... для багатьох було вкрай корисно підійти до цієї теми із зворотного боку і почути враження мам ЛГБТ. Деякі не здійснюють камінг-аут, тому що бояться негативної реакції, однак отримана на дискусії інформація роз'яснила багато моментів. Мами-активістки надихають своєю чесністю, напористістю і надією на краще"

Ще одна учасниця розповіла: «... завжди з великим побоюванням ставилася до батьків ЛГБТ, мені здавалося, що гетеросексуальні люди радянського гарту не здатні до кінця зрозуміти і прийняти такі речі. І тим більше не могла уявити, щоб вони ще й активізмом займалися. Звичайно, раніше я чула про «Терго», але чути це одне, а побачити в живу цих чудових мам - зовсім інше. Був великий розрив шаблону. Я сиділа і всю зустріч намагалася не заплакати, настільки зворушливо це було. А ще зробила висновок: всі проблеми і конфлікти від незнання і нерозуміння, як з боку батьків, так і з боку дітей. В цілому, зустріччю дуже задоволена, море позитивних емоцій! ... » 

Була учасниця, яка хотіла розповісти про свої взаємини з батьками, але так і не зважилася. Після зустрічі, в неформальній бесіді вона поділилася, що їй «... сподобалося те, як учасники розповідали хто "за", хто "проти" камін ауту, чому і які обставини цьому сприяють. Приємно усвідомити, що батьки, які були присутні, підтримують своїх дітей. Розповідали про свій досвід і розуміння з батьківської сторони, як вони це сприймають і бачать. Що готові допомагати, як і дітям, так і батькам. На мій погляд - це дуже важлива тема, тому що батьки - це наші рідні та близькі люди, які повинні знати про наші проблеми, які виникають в суспільстві і ми повинні разом з ними змінювати те становище, в якому ми знаходимося, це як і відношення і розуміння інших людей, а також законодавство. Велике спасибі! Тема дуже хороша, і я сподіваюся, що на наступну дискусію прийде і моя мама, може тут вона таки зрозуміє, хто я, що це не змінити і не вилікувати. Словом, з нетерпінням чекаю наступної дискусії! ... »

Рейтинг
5
Ваша оценка
Подписывайтесь
на наши аккаунты