1140

Буккроссингова поїздка до Житомира

— Rayan Riener

Знов привіт усім! Почну з середини... У Житомирі... Мене повели до мосту самогубців, а потім до лісу, де ман'як, за міськими легендами, вичавив очі дівчині і її знайшли мертвою у лісовому Яру...


 

А якщо серйозно, і з самого початку, то розпочалося все з нічного потягу до Києва, оскільки прямих маршрутів з Дніпра до Житомира не було. Шлях до незвіданного міста передбачав пересадку і величезну купу часу на шлях. Навіщо?

19 червня відбулася презентація книги "На Марс" по запрошенню Віталія Царюка. Зустріч довелося перенести з суботи на неділю, оскільки банально не було квитків. Взявши сумку із книгами та рюкзак за плечі, виїхав, без підозр про те, що буде далі. Більш того, це було б не можливо, якби не фінансова допомога небайдужих фейсбуківців. За що кожному доброчинцю величезна дяка!!

Довгі години, кава на Київському вокщалі. 5 хвилин великого міста, і знов у дорогу. На вокзалі зустрів головний координатор - Царюк, зранку, і ми поїхали до Житомирського Квір Хоуму, схованого в самому центрі на базі звичної усім квартири.

У Хоумі познайомився із новими цікавими активістами. Харизматичною та веселою Ольгою, сокоординатором місцевого Квіру. Вона вболівала за мене увесь проекту "На Марс" і дуже хотіла познайомитись особисто. Нарешті, це здійснилося. На мене чекали й інші. Нехай і не багато людей пришло цього дня. Лишив у місті лише 14 екземплярів роману, цього разу я відчув такий вир емоцій, щирості та вдячності за цю зустріч, теплий прийом, якого ще не відчував раніше.

Попри те, що місцеві ЛГБТ не люблять "світитися", Квір Хоум мені сподобався своєю дружністю. На презентації не було жодних коментарів "не по темі", тощо. Мав можливість також прийняти участь у заходах, зокрема, малюванні. Давно не було такого релаксу. А вже після того, як усі книги були підписані та подаровані, нові знайомі повели мене на екскурсію містом.

Маленький Житомир виявився дуже затишним містом, гарним для відпочинку та життя у компактному просторі. Центральні вулиці, парк (посеред якого розташувався справжнісінький літак) та навіть ліс по сусідству, - вирували життям. Навіть гомофобні закиди не змогли затьмарити цей день, і враження про місто, як повне посмішок людей, гарних вулиць, й водночас сучасного ритму. Зокрема, ніде не бачив стільки велосипедистів. І що це за мода така місцева на жовтий одяг? Родзинка там цього літа? У Житомира є великий потенціал для розвитку туризму, і особливо у місцевого правозахисного руху. Адже розташовується лише за 2 години їзди від Києва.

Завершили день ніччю ЛГБТ-кіно. Стрічками "Право на спадок" та "Прайд" від яких сльзи навертаються на очах, від солідарності до реальних історій та щастя, що всеж-таки справедливість завжди перемагає. Впевнений, і дуже радий, що повернусь сюди знов, з новою книгою. І дуже знаю, що принаймні краплину гордості, додасть у море місцевої теми моя книга. Час змін настав! Ми виходимо з шафи.

P.S. Чекатиму на креативне відео від Квір Хоуму Житомира, - реакцію містян на гей-книгу, залишену у суспільному місці. Це буккроссинг, і так, він дійшов до цього міста разом із моєю скромною книгою.  

А наступна презентація відбудеться у столиці, 25 червня на базі Квір Хоуму Києва о 19 годині. Вона стане заключною у червні, але попереду їх буде ще не одна. Головне, щоб усім вистачило книг. Побачимось!

Рейтинг
5
Ваша оценка
Подписывайтесь
на наши аккаунты