319

Відеоігри та гей-культура. Частина друга.

— Артем Васін

Продовження теми ЛГБТ-пропаганди у відеоіграх.


Попередження: відеоігри - це наркотик. Не грайте більше однієї години на день, проводьте більше часу на свіжому повітрі, спілкуючись із близькими людьми або займаючись спортом.

Вже чотири десятиліття ЛГБТ-культура присутня у відеоіграх, й розробники анітрохи не соромляться відзначати її у своїх творах. Багатостраждальні теми гендеру, одностатевих стосунків та шлюбів популярні у відеоіграх не менш ніж у інших видах мистецтв. До вашої уваги чотири визначні гри різних часів, в яких присутні ЛГБТ-персонажі.

 

1. Super Mario Bros. 2 (1988, розробник: Nintendo)

Birdo

Перший транссексуальний персонаж у відеоіграх з'явився у... Mario?! І де у 90-х були всі ті Колесніченки й Мілонови, коли сотні тисяч дітей у пострадянському просторі грали в Nintendo? Так, в оригінальній інструкції до гри Super Mario Bros. 2 повідомляється, що динозаврик(?) Birdo (укр. Пташко) народився хлопчиком, але вважає себе дівчинкою, тому його краще називати Birdetta (укр. Птаха). Наступні ігри за участю Birdo суперечливо стверджують, що її стать чоловіча, жіноча або невизначена. До речі, один з найпопулярніших персонажів серії Mario.

2. Fallout 2 (1998, розробник: Black Isle Studios)

Fallout 2 lesbian wedding

Рольова класика Fallout 2 відома не тільки величезним відкритим всесвітом й кумедними діалогами. Це перша гра, в якій є одностатеві шлюби. Протагоніст має навідатись до скотобійні у місті Модок. Її хазяїн - пан Ґрішем - має доньку й сина, з якими можна "закрутити" роман, незалежно від статі головного персонажу. Однак, зранку після першої ж ночі, проведеної коханцями, на них чекає сюрприз! Ґрішем у класичній серіальній сцені застає їх в ліжку. І, наприклад, у лесбі-випадку його реакція наступна: "Я знав, що моя донька трохи інша... Не можу відверто заперечувати, що мене це не збуджує(!), та оскільки я тепер знаю про вас, ви мусите одружитись та покинути цей будинок." Далі Ґрішем із рушницею в руках супроводжує дівчат до церкви, де відбувається у прямому сенсі "shotgun wedding" з не менш колоритними репліками. Головне не сприймати гру близько до серця, бо все дійство - каліфорнійський стьоб.

3. The Sims (2001, розробник: Maxis)

The Sims lesbian kiss

Гра-пісочниця The Sims - рай для людей з "екзотичною орієнтацією". Найвідоміший симулятор життя у 2001 році побив всі рекорди й довгий час залишався найпроданішою грою для ПК саме завдяки майже абсолютній свободі вибору, серед іншого й свободі вибору сексуального партнера. Чого тільки варта ця хоч і дивна, але революційна на той час реклама, що транслювалась по телебаченню.

4. Dragon Age: Origins (2009, розробник: Bioware)

Dragon Age man prostitute scene

"Вбий дракона перш ніж дістатися до принцеси" - ніжно промовляє трансгендерна повія в зручному ліжку будинка розпусти "Перлина". Це не уривок сюжету порнострічки, а сцена із фентезійного блокбастеру Dragon Age. Bioware, створивши серію Mass Effect, задовольнила гравців всіх орієнтацій й дозволила мати з бойовими напарниками романтичні стосунки, як різностатеві так і одностатеві. А у рольовій грі Dragon Age канадці пішли далі, надаючи можливість ще й користуватись інтим-послугами. За невелику платню чарівна господарка публічного будинку "Перлина" пропонуює палких коханців на будь-який смак. Звичайно, Dragon Age: Origins - не симулятор сексу, а перш за все фентезі епічного масштабу з потужним сюжетом, де герою доведеться рятувати світ. Та, на мою думку, це приємніше робити у обіймах гарячого хлопця. Або дівчини. Або трансгендеру, що вам більш до вподоби.

Рейтинг
5
Ваша оценка
Подписывайтесь
на наши аккаунты