114

Золоті стандарти аутріч-роботи з ЧСЧ


Польова, або аутріч-робота є ефективним методом досягнення ЧСЧ, що є особливо важкодоступною цільовою групою. В багатьох частинах Англії та Вельсу польова робота провадиться в цілому ряді місць, забезпечуючи чоловіків інформацією і консультуванням та будучи містком для переадресації клієнтів до багатьох інших послуг.

Золоті стандарти аутріч-роботи з ЧСЧ

Польова робота є авангардом пропагування здорового способу життя та діє як своєрідна «вітрина» багатьох інших методів пропагування здорового способу життя. Наявність добре навчених працівників, спеціалізованих в різних сферах, як от алкоголь і клубні наркотики чи конкретні ІПСШ  є запорукою того, що важлива інформація ефективно і сфокусовано досягає цільової групи.

Чому золоті стандарти?

ВІЛ- та ЧСЧ-сервісні організації Англії та Вельсу досягають все більшого консенсусу щодо того, якою повинна бути робота з профілактики ВІЛ – це є, насамперед, результатом CHAPS та його статегічної матриці - MakingitCount.«Золоті стандарти» як керівні принципи,  що є вагомим внеском у досягнення консенсусу щодо проведення польової роботи, стали можливими в результаті розширення співпраці та роботи низки організацій, що працюють в сфері профілактики ВІЛ.

Невеликий форум менеджерів аутріч-прцівників Англії було започатковано у квітні 2004р., щоб досягти консенсусу щодо Золотих стандартів. Невдовзі після форуму відбулись консультації з учасниками форуму аутріч-працівників CHAPS.

Ці керівні принципи окреслюють деякі моменти навчання та протоколів, яких польові працівники можуть дотримуватись, виконуючи цю високоспеціалізовану роботу. Передбачається, що ці керівні принципи можуть використовуватись поряд з вже існуючими вказівками, складеними донорами чи інспекторами.

 

Місця: польова робота з чоловіками-геями проводиться у чотирьох areas

Комерційні місця

Це комерційні заклади, у яких збираються геї. Вони варіюються від великих танцювальних клубів до локальних барів. В деяких невеликих містах може бути лише одне місце, орієнтоване нам великий спектр чоловіків. В більших містах, ці заклади орієнтуються на більш конктретні групи – такі як молоді геї, чорношкірі геї чи геї літнього віку. Ці місця, як правило, не мають приміщень, де відбувається власне сексуальний контакт.

Громадські «сексуальні» місця

Громадські «сексуальні» місця (ГСМ) є коерційними гей-закладами, основною метою відвідання яких є вступ у сексуальний контакт з іншим чоловіком у закладі чи поза ним. Це можуть бути сауни, «шкіряні» бари, секс-клуби, де можуть проходити різні вечори – такі як голі вечірки, вечірки «лише у черевиках», вечірки  у білизні чи тематичні вечірки для конкретних вподобань, таких як бондаж (зв’язування). Польова робота в таких середовищах може бути складною для деяких працівників, особливо, якщо секс практикується надто відкрито. У деяких закладах працівники повинні бути вдягнені відповідно до дрес-коду цих закладів.

Громадські «сексуальні» середовища

Громадські «сексуальні» середовища (ГСС) це відкриті місця, де зустрічаються чоловіки, охочі мати секс з іншим чоловіком. Цими місцями можуть бути парки, heaths, паркінги, станції технічного обслуговування автомобілів, ліси чи пляжі. Чоловіки користуються ГСС у різний час доби, але ці місця значно оживляються у темну пору доби. Чоловіки з усіх цільових груп користуються ГСС, але польові працівники можуть досягти чоловіків, що не користуються іншими місцями збору. Це можуть бути бісексуальні й одружені чоловіки, ЧСЧ, що не ідентифікують себе з геями, чи чоловіки з гомосексуальних партнерств, які віддають перевагу анонімності ГСС. Не потрібно забувати, що місця, в яких чоловіки первинно зустрічаються для сексу, можуть бути також місцями зустрічей для спілкування.

Громадські туалети

Незважаючи на те, що більшість громадських туалетів останнім часом було закрито, чоловіки все ще зустрічаються у них для сексу. Це особливо актуально у сільській місцевості, де є дуже мало комерційних закладів чи ГСС. З багатьох точок зору, це найменш бепечне місце для роботи з огляду на безпеку, активність поліції та використання цього місця представниками загального населення.

Потреби у навчанні

Найважливішим аспектом польової роботи є польовий працівник. Наявність працівника з відповідним досвідом та його навчання є запорукою високих стандартів роботи та означає, що чоловіки  отримують від працівників інформацію, яка є актуальною і релевантною (відповідає їхнім потребам і характеристикам). Метою і завданнями MakingItCount та TheFieldGuideє метою і завданнями польової роботи і навчання польових працівників повинно віддзеркалювати їх.

Навчання має бути постійним. Польові працівники потребують актуальної інформації щодо кампаній, ІПСШ, змін в законодавстві щодо сексуальних злочинів та зрушення в лікуванні ВІЛ. Комунікативні навики є життєво необхідними, оскільки польові працівники говорять на складні теми та можуть стикатись із складними ситуаціями. Зустрічі з агресивними і лихослівними чоловіками не є рідкістю для польових працівників. Базовий навчальний (тренінговий) пакет повинен включати:

  • Тренінг щодо ВІЛ, включно з інформацією про ВІЛ, шляхи передачі, профілактику та лікування

  • Поняття про ІПСШ, симптоми, профілактику та лікування

  • Знання щодо переадресації до місцевих GU(?) та інших послуг з допомоги та консультування, включно з інформацією щодо алкоголю і клубних наркотиків

  • Візити до ГСС. Перед тим, як вперше працювати в ГСС, його необхідно попередньо відвідати з досвідченим працівником удень, щоб вивчити шляхи відступу

  • Дослідницька і довідкова інформація щодо комерційних закладів та ГСС до посатку роботи у них

  • Базовий тренінг з першої допомоги, коли працівники знаходяться у місцях, де чоловіки можуть вживати препарати чи алкоголь і клубні наркотики, корисно, щоб польові працівники могли надати першу допомогу в разі необхідності. Цей тренінг не повинен бути глибинним, але може бути життєво важливим і необхідним.

Базовий тренінг із самозахисту – наявність навиків з самозахисту може підвищити рівень упевненості працівників. Техніки, що дають працівникам можливість «відбитись» повинні бути основою будь-якого такого тренінгу.

Конфіденційність. Це є необхідним для польової роботи. Кожна організація повинна дотримуватись і бути відданою власній політиці.

Волонтери. Волонтери повинні завжди поважати і дотримуватись тих же принципів, що й штатні працівники.

Польові працівниці-жінки. Багато  організацій успішно використовують і чоловіків, і жінок як польових працівників, навіть якщо цільова група – насамперед чоловіки. Однак, жінкам не рекомендується працювати у громадських «сексуальних» закладах.

Кількість людей у зміні. Кількість людей у зміні повинна дорівнювати щонайменше двом. Для цього є кілька причин:

  • Насамперед, безпека – коли працівник виконує свою роботу, він не може слідкувати за тим, що відбувається навколо

  • Важливо мати можливість консультувати разом із співробітником в складній ситуації

  • Якщо аутріч-працівник отрапив у безвихідну ситуацію, інший працівник може сповістити у відповідні інстанції

  •  Якщо аутріч-працівника звинуватили у непрстойній поведінці, його співпрацівник може бути надійним свідком


Теперь, благодаря Aperio Lux, ЛГБТ-портал можно читатьна iPhone и iPad

Подписывайтесь
на наши аккаунты